Володимир Бандуров

Підтримка об’єднаних громад та підвищення соціального захисту населення є головними завданнями для Володимира Бандурова

2017 > Март > 31

Рубрики Деятельность Благотворительного Фонда, Работа в округе.
Постоянный адрес записи.

This post is also available in: Украинский

30 березня, під час роботи в окрузі, народний депутат відвідав Великобілозерський та Василівський райони. Зустрічі з виборцями відбулися у Великій Білозерці та Малій Білозерці. Головними питаннями, які піднімалися під час зустрічей з громадськістю, були економічна ситуація в країні, розвиток району та утворення об’єднаних громад.

Володимир Бандуров підкреслив, що економічна ситуація в країні залишається напруженою, і при таких складних умовах на перший план повинен вийти соціальний захист населення.

– З 2014 року я домагаюсь від уряду підвищення прожиткового мінімуму, заробітних плат і пенсій до реального рівня. Це питання ми піднімали у Верховній Раді, наполягали на внесенні відповідних поправок до Держбюджету на 2017 рік. Як результат, з 1 січня мінімальна зарплата підвищена вдвічі – до 3200 гривень. Але це є половинчастим кроком уряду. Адже, окрім мінімальної зарплати, підвищення вимагають пенсії й зарплати, всі соціальні стандарти. Чи може сьогодні пенсіонер вижити на мінімальну пенсію розміром 1247 гривень при майже щоденному зростанні цін на продовольство та ліки? У західних демократіях мінімальна соціальна пенсія повністю відповідає мінімальному прожитковому рівню. У зв’язку з цим вважаємо за необхідне негайно переглянути норми пенсійного забезпечення. Уже в поточному році мінімальна пенсія має становити не менше 2500 гривень, – висловив свою думку народний депутат.

До того ж, зазначив Володимир Бандуров, кошти для підвищення пенсій в бюджеті є. За даними Держказначейства, станом на 1 березня 2017 року сума коштів на єдиному казначейському рахунку становить близько 34 млрд. грн. Наповнення бюджету відбулося й завдяки збільшенню мінімальної заробітної плати, оскільки збільшилися відповідно й відрахування до Пенсійного фонду. Згідно зі статистичними даними, за січень-лютий 2017 року надходження від єдиного соціального внеску збільшилися на 25,7% у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року і склали 29 млрд. грн.

Також Володимир Бандуров повідомив представникам місцевих громад, що у 2017 році продовжується реалізація комплексної програми «Здоров’я жителів округу», ініційована ним ще минулого року спільно з благодійним фондом «Під Покровом Богородиці».

В рамках цієї програми провідний вітчизняний лікар-мамолог Сергій Бугайцов провів десятки профілактичних обстежень жінок. Нагодою отримати безкоштовну індивідуальну консультацію онколога скористалися понад 1000 жительок Енергодара, Василівки, Кам’янки-Дніпровської, Дніпрорудного та Оріхова.

Ця програма отримала широкий резонанс у містах та селах округу. Саме тому програму було продовжено, й вже на початку лютого прийоми у мамолога відбулися в Енергодарі. А минулого тижня мамолог провів прийоми у Оріхові та Кам’янці-Дніпровській. Протягом року лікар-мамолог побуває у багатьох населених пунктах округу.

Також буде продовжена програма «Здорова дитина». В рамках цієї програми в школах проводиться профілактичний огляд школярів висококваліфікованими лікарями-ортопедами.

Професійні лікарі на чолі з дитячим ортопедом, лікарем відомої боксерської команди «Українські отамани» Олександром Ларіним вже провели огляд понад тисячі школярів у Таврійському, Малій Токмачці та Оріхові. Усього ж планується оглянути понад 14 тисяч школярів.

Головним питанням сьогодення, наголосив депутат, є створення об’єднаних громад.

– Ще у 2012 році, коли ще й слова такого не вигадали, як децентралізація, я виступав за самостійність громад, і в першу чергу – за їхню фінансову самостійність. А досягти цього можна лише тоді, коли центр прийняття рішень переміститься на місця, коли самі громади вирішуватимуть, як розпорядитися заробленими коштами. У нас вже є успішний досвід об’єднання громад. Це – Преображенська громада в Оріхівському районі. На даний час вона вважається зразковою. Після об’єднання в громаді з’явився новий шкільний автобус, нові автомобілі «швидкої допомоги». У селах, що входять до складу громади, працюють акушерські пункти та медична амбулаторія. Громада сама ремонтує дороги, проводить освітлення в селах. Громада сама повинна вирішувати, вигідне їй об’єднання чи ні. Брати в руки калькулятор і рахувати. Будь-яка реформа, в першу чергу, повинна бути вигідною людям, обґрунтованою і розрахованою на розвиток. Від того, кого саме ви оберете головою своєї громади, хто увійде до складу депутатського корпусу об’єднаної громади, буде залежати майбутнє та розвиток наших міст і сіл. Там, де головою обраний справжній господарник, відданий своїй справі, там є успіх, там проблеми не накопичуються, а вирішуються, там є планування, є результат, – підвів підсумок Володимир Бандуров.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *