Володимир Бандуров

З ініціативи депутата Володимира Бандурова у Запорізькій області успішно реалізується програма з профілактики небезпечних захворювань

2017 > Май > 15

Рубрики Деятельность Благотворительного Фонда, Работа в округе.
Постоянный адрес записи.

This post is also available in: Украинский

На сьогодні в Україні діє застаріла радянська система охорони здоров’я, яка категорично не влаштовує ні медиків, ні їхніх пацієнтів. Однак реформування системи і перехід на страхову медицину, яка забезпечить кожному українцю гарантований безкоштовний пакет послуг, займе не один рік. І якщо в нинішніх умовах з лікуванням виявлених захворювань медики ще справляються, то профілактиці та ранній діагностиці увага практично не приділяється. Причина банальна: у людей немає на це грошей. А значить, через декілька років не виявлені вчасно хвороби лікувати буде вже запізно.

За рішення непростої проблеми профілактики небезпечних захворювань взявся народний депутат України Володимир Бандуров, який спільно з благодійним фондом «Під покровом Богородиці» вже другий рік успішно реалізує комплексну програму «Здоров’я жителів округу». Програма діє на території виборчого округу депутата і передбачає безкоштовне профілактичне обстеження вузькопрофільними фахівцями всіх бажаючих жителів Василівського, Великобілозерського, Кам’янсько-Дніпровського, Оріхівського районів та міста Енергодара. Реалізацію цієї комплексної програми вирішено було розпочати з діагностичних обстежень жінок та дітей.

«Здоров’я жінки»

За статистикою, рак молочної залози – одне з найпоширеніших онкологічних захворювань. Однак навіть такий діагноз ще не є вироком. Сучасна медицина має у своєму розпорядженні перевірені методики, які гарантують повне одужання. Єдина умова – вчасно виявити ураження організму раковими клітинами.

Проведення профілактичного огляду і індивідуальних консультацій взяв на себе київський професор, доктор медичних наук Сергій Бугайцов, який має 23-річний досвід лікування раку молочної залози. В рамках програми Володимира Бандурова «Здоров’я жінки» професор лише минулого року провів безкоштовний профілактичний огляд понад тисячі мешканок 79-го округу, причому прийом проводився не тільки в містах, але і в багатьох селах.

– Коли жінка дізнається, що у неї рак, вона переживає не лише сильний емоційний стрес, а ще й фінансовий удар, адже необхідно знайти гроші на дороге лікування, – зазначає Сергій Бугайцов. – Проте, якщо систематично проходити огляд і оволодіти технікою самообстеження молочних залоз, таких потрясінь можна уникнути. Ось чому такою важливою є ініціатива Володимира Володимировича Бандурова щодо надання жінкам допомоги шляхом первинної профілактики захворювання. Я вважаю, що всі українські жінки гідні того, щоб отримувати якісне обстеження та професійні рекомендації, які допоможуть їм зберегти здоров’я і врятувати життя.

Успішно розпочата програма профілактики онкозахворювань отримала великий резонанс у суспільстві і вже дала перші позитивні результати. Успішний старт програми послужив підставою для продовження її реалізації й у цьому році. Починаючи з лютого, на прийомі у лікаря-мамолога побували мешканки Кам’янки-Дніпровської, Оріхова й Енергодара, а також сіл Дніпровка та Водяне. За чотири місяці профогляд пройшли 328 жінок, а всього за час дії програми «Здоров’я жінки» були обстежені близько 1500 осіб.

«Здорова дитина»

Ще одна хвороба, яку через декілька років лікувати буде якщо і можливо, то дуже важко, – це дитячий сколіоз. Захворювання небезпечне тим, що підкрадається непомітно для батьків, і вони можуть занепокоїтися лише тоді, коли побачать перекошений хребет дитини. Вивчивши сумну статистику, Володимир Бандуров вирішив боротися з цим явищем за допомогою програми «Здорова дитина».

Ініціюючи реалізацію цієї програми на території 79-го округу, депутат поставив перед досвідченими ортопедами, які проводять профілактичний огляд школярів, чітке завдання: виявити і попередити розвиток сколіозу і плоскостопості на ранній стадії й надати педагогам та батькам основи навичок з правильного формування дитячого організму. Бригада професіоналів на чолі з лікарем боксерської команди «Українські отамани» Олександром Ларіним провела діагностичний огляд вже більше 6 тисяч школярів у Оріхівському, Кам’янсько-Дніпровському та Великобілозерському районах. А у планах депутата – проведення профілактичного огляду дітей та підлітків у всіх школах округу.

– Спочатку ми планували провести медичний огляд тільки у початковій та середній школі. Але вже під час першого прийому на огляд до ортопедів приводили дітей з дитсадків, зверталися за консультацією і старшокласники. Батьки скаржаться на те, що у селах медогляд дітей не проводився вже декілька років. Тому ми й вирішили збільшити кількість оглядів і приймати всіх бажаючих дітей, – коментує своє рішення Володимир Бандуров.

Хворобу легше попередити, ніж лікувати. Цим принципом і керувався Володимир Бандуров, ініціюючи комплексну медичну програму. Шкода, що цей приклад більше ніхто не наслідував. Програма Володимира Бандурова так і залишається єдиною недержавною медичною програмою у Запорізькій області.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *