Володимир Бандуров

Народний Депутат України

Володимир Бандуров вимагає якнайшвидшого розгляду у парламенті питання передачі громадам земель поза межами населених пунктів

2017 > Май > 23

Рубрики Законодательные инициативы, Работа в Верховной Раде.
Постоянный адрес записи.

This post is also available in: Украинский

Народний депутат Володимир Бандуров звернувся до спікера Верховної Ради з вимогою терміново розглянути законопроект щодо передачі громадам земель поза межами населених пунктів (законопроект 4355).

– Найгостріше для селян питання сьогодення – це земля. До мене надходять сотні запитів моїх виборців щодо земельних питань. Вони стосуються розподілу паїв, корупції у Держгеокадастрі, спорів щодо оренди землі. Але найбільша кількість цих запитів стосується майбутньої долі земель, які знаходяться поза межами населених пунктів. Головним джерелом доходів у бюджетах новостворених об’єднаних громад є податок з землі. Та саме цієї землі вони й не бачать і не можуть нею розпоряджатися. Бувають такі ситуації, що люди роками обробляють цю землю, але вона їм не належить, нею розпоряджаються чиновники Держгеокадастру. Ця ситуація потребує термінового втручання та захисту інтересів селян. Тому я й звернувся до секретаріату Верховної Ради з пропозицією внести на розгляд у залі парламенту вже наступного тижня законопроект 4355, який саме й стосується передачі громадам землі поза межами населених пунктів, – заявив народний депутат Володимир Бандуров.

Нагадаємо, що законопроект № 4355 прийнято у першому читанні ще у квітні 2016 року. Він підготовлений до розгляду у другому читанні, однак досі не був розглянутий парламентом.

За думкою Володимира Бандурова, не прийняттям цього важливого законопроекту гальмується як сама реформа децентралізації, так і впровадження прозорого публічного процесу управління та розпорядження землями за межами населених пунктів.

Ситуація ускладнюється ще й тим, що через відсутність вільних земель в межах населених пунктів громади не можуть вирішити свої нагальні питання, у тому числі у сфері містобудування, забезпечення земельними ділянками учасників АТО, розташування цвинтарів, сміттєзвалищ тощо.

Позицію Володимира Бандурова щодо якнайшвидшого розгляду в другому читанні та прийняття законопроекту № 4355 підтримали й інші депутати з групи «Воля народу».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *