Володимир Бандуров

Народний Депутат України

Річковий транспорт як альтернатива дорожнім перевезенням

2017 > Май > 30

Рубрики Работа в Верховной Раде.
Постоянный адрес записи.

This post is also available in: Украинский

Народний депутат Володимир Бандуров звернувся до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з вимогою прийняти ряд важливих заходів для розвитку річкового судноплавства в Україні.

– У Верховній Раді я представляю населені пункти, розвиток яких безпосередньо залежить від успішної роботи річкового транспорту. На березі Каховського водосховища розташовані такі великі міста, як Енергодар, Кам’янка-Дніпровська, Василівка. На жаль, обсяги вантажних перевезень річковим транспортом за останнє двадцятиріччя скоротилися щонайменше в 12 разів. Держава не розвиває цю галузь, а навпаки стримує, тим самим відлякуючи інвесторів, позбавляючи наші міста і села можливих робочих місць. Цю ситуацію потрібно змінювати, – вважає народний депутат.

На думку Володимира Бандурова, більш інтенсивне використання річкового транспорту допоможе заощадити кошти на ремонт автомобільних доріг. Так, за оцінками Мінінфраструктури, в розрахунку на 1 млн. тонн вантажів, які замість автомобільного транспорту можуть перевозитися річками, на ремонті доріг держава може заощадити 790 млн. грн. Більше того, подібна зміна транспорту зменшує витрати палива на 2500 тонн, а шкідливі викиди в атмосферу можуть бути скорочені на 8 200 тонн. Але для розвитку річкового судноплавства, на думку Володимира Бандурова, необхідно прийняти цілий комплекс заходів.

В першу чергу, депутат пропонує скасувати для судновласників плату за проходження судноплавних шлюзів Дніпровського каскаду. Цей крок значно знизить вартість річкових перевезень і дасть поштовх розвитку цього виду транспорту. У той же час, шлюзові господарства повинні бути передані на баланс гідроенергетичних електростанцій. Подібні кроки були передбачені Кабінетом Міністрів у 2016 році для розвитку внутрішнього водного транспорту, але Мінінфраструктури досі не розробило відповідних наказів.

Також Володимир Бандуров пропонує звернути увагу на аварійний стан судноплавних шлюзів Дніпровського каскаду. Крім капітального ремонту, споруди потребують і продовження експлуатаційного ресурсу. Ці завдання повинні стати пріоритетними для Мінінфраструктури на 2017-2018 роки. За підрахунками фахівців, вартість цих робіт оцінюється в 150 млн. грн. Але у Державному бюджеті фінансування цих заходів на 2017 рік відсутнє.

Крім того, критично важливим для розвитку пасажирських і вантажних перевезень по Дніпру є проведення робіт з очищення дна і збільшення глибини до 3,65 м на аварійно-небезпечних ділянках водосховищ. Не приділяється належна увага і безпеці водних перевезень та судноплавних шлюзів.

– Розвиток водного транспорту відкриває нові можливості перед Україною, забезпечує надійний і економний зв’язок півночі та центру країни з нашими південними портами. Розвиток водної інфраструктури залучить інвесторів, а це означає, що будуть створені нові робочі місця. Тому я підтримав звернення групи народних депутатів до прем’єр-міністра. У своєму листі ми відобразили головні проблеми галузі і своє бачення, а головне – пропозиції щодо поліпшення ситуації. Якщо ми будуємо успішну країну, дана важлива галузь не повинна залишатися поза увагою держави, – вважає Володимир Бандуров.

Нагадаємо, що народному депутату вдалося домогтися відновлення у 2013 році роботи поромної переправи «Кам’янка-Дніпровська-Нікополь».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *