Володимир Бандуров

Народний Депутат України

Дніпрорудне має шанс стати містом обласного значення

2017 > Август > 02

Рубрики Работа с органами власти.
Постоянный адрес записи.

This post is also available in: Украинский

Народний депутат Володимир Бандуров добиватиметься для Дніпрорудного статусу міста обласного підпорядкування. Про це депутат заявив під час своєї роботи в окрузі, проводячи зустрічі з головами громад і керівництвом району.

– Дніпрорудне  – специфічне, молоде, амбітне місто. Його розвиток безпосередньо залежить від бюджетоутворюючого підприємства – залізорудного комбінату. Ідея статусу міста обласного підпорядкування для Дніпрорудного обговорюється вже давно. З цією ініціативою до мене зверталися і депутати, і мешканці міста. Безумовно, Дніпрорудне значно відрізняється за своєю економічною основою і розвитком від сільськогосподарського Василівського району, – вважає Володимир Бандуров.

Зараз від Дніпрорудного як від міста районного підпорядкування ніяк не залежить фінансування бюджетної сфери (школи, лікарні). Також мерія позбулася значної частини податку на доходи фізичних осіб. А ці кошти раніше спрямовувалися на дитсадки та школи. При цьому, всі приміщення й земельні ділянки, на яких знаходяться освітні установи, залишаються у власності міста, але знаходяться в оперативному управлінні районної адміністрації.

 Євген МАТВЄЄВ, мер Дніпрорудного у 2006-2015 роках:

– Ідея надання Дніпрорудному статусу міста обласного підпорядкування виникла давно, проте нам так і не вдалося її реалізувати. А тим часом, обласне підпорядкування відкрило б для нашого міста нові можливості. Перш за все, це – фінансова незалежність, право громади розпоряджатися власним бюджетом, не чекаючи рішення облради з того чи іншого питання. Це й надходження інвестицій, і можливість провести реконструкцію нашого комунального господарства. Місто нарешті могло б вирішити проблему водопостачання, і головне – якості питної води, щоб вона дійсно відповідала тим європейським цінам, які ми всі вимушені платити. Відремонтували б не тільки міські дороги, а й трасу, що веде до Дніпрорудного. Загалом, обласне підпорядкування – це безмежні можливості на перспективу.

Нещодавно місцева влада отримала надходження від акцизів від нафтопродуктів і сигарет. Залишили податок на нерухомість, але по ньому надходження до міського бюджету є мінімальним. Цього явно недостатньо для розвитку такого міста, як Дніпрорудне.

Навіть за попередніми підрахунками, Дніпрорудне як місто обласного підпорядкування річний бюджет міста зросте більш ніж на 100 млн. гривень. Плюс – резервна дотація у розмірі близько 60 мільйонів. Отримають субвенцію заклади освіти (20 млн. грн.) та охорони здоров’я (16 млн. грн.). Школи й лікарні, інші бюджетні організації отримували б фінансування з державного бюджету (відповідно до кількості населення). Решта коштів з податків залишалася б у місті на розвиток.

Новий статус надасть місту серйозні фінансові та адміністративні переваги. Зокрема, місцевий бюджет буде дотуватися безпосередньо з обласного та державного, минаючи районний рівень. Окрім того, місто зможе управляти своїми дошкільними і загальноосвітніми навчальними закладами. Дніпрорудненці зможуть більш ефективно вести своє комунальне господарство і значно поліпшити інфраструктуру міста.

Катерина ЛУЦЕНКО, депутат Запорізької обласної ради:

– Влада Дніпрорудного давно намагалася отримати статус міста обласного підпорядкування, але досі жодному з мерів цього не вдалося досягти. Сьогодні ж місто має унікальну історичну можливість отримати цей статус. Тепер, у процесі децентралізації Василівського району, який перш за все є сільськогосподарським, Дніпрорудне  має всі перспективи отримати статус міста обласного підпорядкування. Що матимуть в результаті жителі Дніпрорудного? Перш за все, фінансування та великі інвестиційні перспективи. Втрачати такий шанс ми не маємо права. Спільно з народним депутатом Володимиром Бандуровим, головою обласної держадміністрації Костянтином Брилем та головою Запорізької обласної ради Григорієм Самардаком ми поставили перед собою завдання добитися для  Дніпрорудного статусу міста обласного підпорядкування. Місто гірників – це місто великого майбутнього, і воно заслуговує на такий рівень фінансування, який дозволить вдосконалювати інфраструктуру, повноцінно розвиватися, мати можливості через великі інвестиції створювати нові робочі місця.

– Зараз ми знаходимося на самому початку шляху. Необхідна згода міського та районного корпусу депутатів, клопотання від самого Дніпрорудного, підтримка депутатів обласної ради. А остаточне вирішення питання цілком залежатиме від депутатів Верховної Ради. Звичайно ж, будуть і свої підводні камені, але я впевнений: якщо справа правильна й робиться заради блага жителів, то будь-якої поставленої мети можна досягти, подолати будь-які перешкоди, – заявив народний депутат Володимир Бандуров.

На сьогодні у Запорізькій області є всього п’ять міст обласного значення – Бердянськ, Запоріжжя, Мелітополь, Токмак, Енергодар.

В Україні налічується 178 (із 460) міст обласного і республіканського (у Криму) значення. Ще два міста – Київ та Севастополь – мають спеціальний статус.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *