Володимир Бандуров

Народний Депутат України

Народний депутат Володимир Бандуров та екс-голова Європарламенту Пет Кокс обговорили питання реформування Верховної Ради України

2017 > Сентябрь > 15

Рубрики Законодательные инициативы.
Постоянный адрес записи.

This post is also available in: Украинский

14 вересня у приміщенні Верховної Ради відбулася зустріч народного депутата від депутатської групи «Воля народу» Володимира Бандурова та очільника Місії з оцінки потреб реформування Верховної Ради України, екс-голови Європарламенту Пета Кокса. Спільно з народними депутатами Місія працює над реформуванням діяльності Верховної Ради вже більше року. За цей час напрацьовані дієві механізми, необхідні для покращення ефективності роботи українського парламенту, які ґрунтуються на досвіді парламентів країн ЄС.

За підсумками цієї роботи була опублікована доповідь з 52 рекомендацій щодо реформування і трансформації українського парламенту, що дозволить підвищити ефективність його діяльності.

– За час нашої співпраці було напрацьовано цілий ряд пропозицій щодо покращення роботи Верховної Ради. Багато з них стосується змін до Регламенту Верховної Ради. На сьогодні Регламент українського парламенту включає чи не найбільшу серед парламентів світу кількість норм, які регулюють його діяльність. У той же час, рівень виконання Регламенту, навпаки, є одним із найнижчих. Та й поведінка деяких народних обранців у сесійній залі шокує виборців. Потрібно спростити Регламент, одночасно запровадивши сувору відповідальність за його порушення. Законодавці не повинні його порушувати, будучи прикладом для суспільства, – підкреслив Володимир Бандуров.

Саме на це й направлений законопроект Володимира Бандурова, який передбачає запровадження роботи Служби парламентських приставів та забезпечення порядку на пленарних засіданнях Верховної Ради України. Цей документ під час зустрічі було передано голові Місії для ознайомлення.

Ще одна важлива пропозиція, яка була обговорена під час зустрічі з Петом Коксом, стосується підвищення продуктивності роботи парламентських комітетів задля того, щоб під час пленарних засідань Верховної Ради до сесійної зали виносилися саме суспільно важливі законопроекти. Це, у свою чергу, поверне довіру населення до такого серйозного інституту, як парламент.

Представник Європарламенту відзначив позитивні кроки, направлені на введення електронного документообігу у Верховній Раді. У свою чергу, Володимир Бандуров повідомив, що група «Воля народу» за власною ініціативою вже запровадила відповідний принцип роботи у межах групи.

Окрім того, місія напрацювала ще цілу низку пропозицій, запровадження яких пришвидшить прийняття рішень Верховною Радою. Серед них – запровадження «білих книг» при підготовці законопроектів, щорічне звітування міністерств перед парламентом, скорочення кількості комітетів, пропорційне представництво депутатів у комітетах відповідно до розміру депутатських фракцій та груп, врегулювання статусу парламентської опозиції, зміна процедури ухвалення законів тощо.

– Це дуже важливо для нас сьогодні. Для того, щоб законопроект був проголосований та прийнятий, необхідно мати 226 голосів депутатів. Насправді, через низьку явку в залі часто не вистачає голосів. У зв’язку з цим постає питання про неперсональне голосування. В результаті, дуже важливі законопроекти не набирають необхідної кількості голосів, – зауважив народний депутат.

Володимир Бандуров висловив надію на те, що оновлені зустрічі Місії з представниками фракцій допоможуть якнайшвидше розпочати реформування українського парламенту.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *