Володимир Бандуров

Народний Депутат України

Народний депутат України Володимир Бандуров подав законопроект, який захищає об’єднані громади, розташовані у 30-кілометровій зоні навколо АЕС

2017 > Декабрь > 07

Рубрики Законодательные инициативы.
Постоянный адрес записи.

This post is also available in: Украинский

Проект Закону розроблено з метою врегулювання питання надання соціально-економічної компенсації ризику населенню територій зон спостереження, в яких утворилися об’єднані територіальні громади.

– Сьогодні в Україні активно триває процес децентралізації. Він передбачає передачу частини повноважень держави новоствореним об’єднаним територіальним громадам (ОТГ). Безумовно, це правильно й необхідно. Але тут спостерігається велика плутанина з фінансуванням громад. Так було і з субвенцією на соціально-економічний розвиток, коли кошти приходили на район, а ОТГ не могли їх використовувати, тож потрібно було вносити необхідні зміни до розпорядження уряду. Те саме стосується і так званої «атомної» субвенції (30-кілометрова зона навколо АЕС). Відповідно до Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» кошти цієї субвенції розподіляються між бюджетами обласних, районних рад та міст-супутників ядерних установок. Проте Законом не передбачено безпосереднє спрямування коштів державного бюджету до бюджетів ОТГ, що створює колізію з іншими нормативними актами. З цим питанням до мене звернулися представники Кам’янсько-Дніпровської, Великобілозерської та Водянської громад, що розташовані поблизу з ЗАЕС. Зареєстрований законопроект вносить необхідні зміни до законодавчих актів щодо розподілу цієї субвенції, – повідомив Володимир Бандуров.

Згідно з законопроектом, розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2018 рік», повинен здійснюватися між всіма місцевими бюджетами, які мають міжбюджетні відносини з державним бюджетом, у тому числі і між бюджетами об’єднаних територіальних громад.

Нагадаємо, що в рамках реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування територіальної організації влади в Україні та відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» станом на кінець листопада 2017 року в Україні створено 614 об’єднаних територіальних громад (прогноз до кінця 2017 року – близько 700).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *