Володимир Бандуров

Народний Депутат України

Народний депутат Володимир Бандуров окреслив головні завдання розвитку атомної енергетики на 2018 рік

2018 > Январь > 15

Рубрики Работа в комитете Верховной Рады.
Постоянный адрес записи.

This post is also available in: Украинский

Головним завданням подальшого розвитку атомної енергетики у 2018 році є гарантування безпечної експлуатації ядерних енергоблоків, а також удосконалення нормативно-правової бази атомно-промислового комплексу. Таку точку зору висловив народний депутат України, голова парламентського підкомітету з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки Володимир Бандуров.

Перш за все, наголосив депутат, це стосується захисту фінансового ресурсу для проведення масштабної реконструкції енергоблоків. Йдеться про внесення змін до існуючих законів, про формування фонду (фінансового резерву) для зняття з експлуатації ядерних установок, про необхідність включення до тарифу на електроенергію програм щодо підвищення безпеки атомних енергоблоків, підвищення соціального захисту працівників станцій і населення, що проживає в зонах спостереження.

Всі ці проблеми піднімаються у підготовлених Володимиром Бандуровим законопроектах, більшість з яких вже пройшли обговорення в комітетах і чекають розгляду у сесійній залі.

– Атомна енергетика – це основа всієї енергетичної системи України, найважливіша частина економіки країни, – зазначив Володимир Бандуров. – Я вважаю, що уряд і профільне міністерство повинні більш детально займатися проблемами атомної енергетики. Приділяти належну увагу альтернативним законопроектам, підготовленим депутатами Верховної Ради і представниками атомних станцій, і спільно працювати над розвитком атомної галузі. У цьому питанні не повинно бути політики, а тільки професійні рішення та дії.

У 2017 році була розроблена і затверджена Кабінетом Міністрів України Енергетична стратегія України до 2035 року, наразі продовжується формування плану заходів по її виконанню. Проте, на сьогодні низка галузевих та відомчих програм у сфері використання ядерної енергії є застарілими, простроченими або взагалі не затвердженими на рівні Кабінету Міністрів. Саме тому наступним кроком, за думкою народного депутата, повинна стати розробка на базі Енергетичної стратегії окремої загальнодержавної Програми розвитку атомно-промислового комплексу.

Ще одним важливим завданням на 2018 рік повинно стати питання утилізації відпрацьованого ядерного палива (продовження будівництва власного сховища), а також  створення умов для виробництва вітчизняних паливних зборок і ядерного палива. За переконанням Володимира Бандурова, розширення ринку не вирішить питання залежності української атомної енергетики від імпортних поставок, і тому необхідно задуматися про виробництво власного ядерного палива.

Окрім того, депутат вважає, що особливу увагу необхідно приділити ремонту атомних реакторів і продовженню термінів їх експлуатації, у тому числі – шляхом імпортозаміщення при закупівлі вітчизняних комплектуючих.

Так, наприклад, на Запорізькій АЕС 29 листопада минулого року з підключенням до мережі енергоблоку №1 після закінчення планового середнього ремонту завершилася ремонтна кампанія 2017 року. На блоках № 1, № 4 та № 5 були виконані середні ремонти, на блоці № 6 – триває капітальний. Тривалість ремонтного періоду склала 565 діб, що на 10 діб менше запланованого. У ході ремонтної кампанії 2017 року виконано всі заплановані регламентні ремонтні роботи, а також великий обсяг робіт з реконструкції та модернізації, спрямований на підвищення безпеки станції. Як голова підкомітету Верховної Ради з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки, Володимир Бандуров  висловив надію, що план на 2018 рік також буде успішно виконано.

Наприкінці 2017 року на Рівненській АЕС закінчився термін дії ліценції на експлуатацію енергоблоку №3, наразі тривають роботи щодо продовження його роботи на наступний 10-річний період. Також у 2018 році необхідно продовжувати терміни експлуатації ядерних енергоблоків №1 Хмельницької АЕС та № 4 Запорізької АЕС.

Успішно проведений ремонт – це безпечне і надійне вироблення такої необхідної для економіки країни та її населення електроенергії, особливо під час опалювального сезону.

Нагадаємо, що наприкінці 2017 року Володимир Бандуров подав до Верховної Ради законопроект, який регулює питання надання соціально-економічної компенсації ризику населенню територій зон спостереження, в яких утворилися об’єднані територіальні громади.

Згідно із законопроектом, розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2018 рік» повинен здійснюватися між всіма місцевими бюджетами, які мають міжбюджетні відносини з державним бюджетом, у тому числі й між бюджетами об’єднаних територіальних громад.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *