Володимир Бандуров

Народний Депутат України

ЗВІТ НАРОДНОГО ДЕПУТАТА ВОЛОДИМИРА БАНДУРОВА ПРО РОБОТУ У 2017 РОЦІ

2018 > Февраль > 05

Рубрики Законодательные инициативы, Работа в округе.
Постоянный адрес записи.

This post is also available in: Украинский

Шановні земляки!

У цьому звіті надається інформація про підсумки моєї роботи за 2017 рік.

Моя діяльність спрямована на поліпшення життя в наших містах і селах, на вирішення тих завдань, які поставили переді мною ви, мої виборці.

Разом ми продовжуємо працювати над поліпшенням рівня та умов життя в наших містах і селах. Перш за все, це – ремонт шкіл, дитячих садків та лікарень, освітлення вулиць, проведення водопроводу. Велика увага у 2017 році приділялася нашим дітям, стану їхнього здоров’я та відпочинку. Також у минулому році ми з вами добилися виділення значних коштів для продовження капітального ремонту нашого округу.

2017 рік став вирішальним для багатьох громад округу. В рамках децентралізації, за яку ми з вами разом боролися, створені об’єднані громади у Оріхівському, Кам’янсько-Дніпровському, Великобілозерському і Василівському районах. У мене немає сумнівів у тому, що громадам необхідно передати більше свободи, повноважень і коштів. Наш народ працьовитий, організований, і сам має право вирішувати, на що витратити зароблене. І ми вже маємо успішний досвід. Як приклад – це успішні Преображенська та Комишуваська громади у Оріхівському районі. Завдяки плідній співпраці з головою Комишуваської громади нам вдалося добитися виділення коштів на ремонт селищної амбулаторії. Наразі ремонтні роботи на першому поверсі повністю завершено, і вже з 1 серпня 2017 року медичний заклад запрацював. Закінчуються роботи й на другому поверсі будівлі. Ще один об’єкт, роботи на якому проводяться за рахунок субвенції з державного бюджету, – Комишуваський будинок культури. Тут вже повністю готова зала для глядачів: змонтовані нові крісла, проведена сучасна система освітлення, і навіть стіни в залі звукоізольовані. Громади самі ремонтують дороги, проводять освітлення у своїх селах.

У 2017 році були створені Великобілозерська, Кам’янсько-Дніпровська, Водянська, Оріхівська, Благовіщенська, Підгірненська громади. Упевнений, що й у них все вийде. Як народний депутат, я і надалі відстоюватиму інтереси громад, допомагатиму людям об’єднуватися для проведення таких необхідних змін.

ЗАКОНОДАВЧА РОБОТА

Практично всі розроблені мною законопроекти базуються на зверненнях, отриманих під час зустрічей з жителями Василівського, Оріхівського, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів і Енергодара, а також на наказах виборців.

У 2017 році мною були розроблені і внесені на розгляд парламентських комітетів 11 законопроектів. Більшість документів вже пройшли узгодження з міністерствами, комітетами, урядом, експертами та фахівцями різних галузей, отримано їхні позитивні висновки. В результаті, документи вже внесені на розгляд Верховної Ради.

Так, у 2017 році я виступив автором та підтримав ряд аграрних законопроектів, в тому числі і щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року. Це було однією з головних вимог моїх виборців. Для багатьох мешканців сільської місцевості земля є єдиним джерелом доходу. Безумовно, ринок землі –  це необхідна умова подальшого розвитку ринкової економіки, і Україні доведеться пройти весь цей шлях. Але цей ринок повинен бути прозорим і справедливим, конкурентним і ефективним. Потрібно не відривати українців від землі, а навпаки – створювати такі умови, які сприятимуть максимальному розвитку сільського господарства й розвитку села у цілому. Окрім того, депутатська група «Воля народу», до складу якої я входжу, наполягає на запровадженні прозорого оподаткування аграрного сектору, коли податки сплачуються з одного гектара ріллі з урахуванням природно-кліматичних умов.

Також мною було підготовлено проект Закону, метою якого є врегулювання питання надання соціально-економічної компенсації ризиків населенню територій зон спостереження, в яких утворилися об’єднані територіальні громади. Процес децентралізації передбачає передачу частини повноважень держави новоствореним об’єднаним територіальним громадам (ОТГ). Безумовно, це є правильним й необхідним, але при проведенні даної реформи було виявлено, що кошти, призначені для соціально-економічного розвитку громад, надходили до районного бюджету, а ОТГ не могли їх використовувати, тож потрібно було вносити необхідні зміни до розпорядження уряду.

Те саме стосується і так званої «атомної» субвенції (30-кілометрова зона навколо АЕС). Відповідно до Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» кошти цієї субвенції розподіляються між бюджетами обласних, районних рад та міст-супутників ядерних установок. Проте, Законом не передбачено безпосереднє спрямування коштів державного бюджету до бюджетів ОТГ, що створює колізію з іншими нормативними актами. З цим питанням до мене звернулися представники Кам’янсько-Дніпровської, Великобілозерської та Водянської громад, що розташовані поблизу Запорізької АЕС. Зареєстрований законопроект вносить необхідні зміни до законодавчих актів щодо розподілу цієї субвенції. Згідно з законопроектом, розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2018 рік», повинен здійснюватися між всіма місцевими бюджетами, які мають міжбюджетні відносини з державним бюджетом, у тому числі і між бюджетами об’єднаних територіальних громад.

Істотне місце моєї законодавчої діяльності займає комплекс законів, спрямованих на розвиток атомно-промислового комплексу. У 2016 році спільними зусиллями нам вдалося продовжити роботу першого блоку Запорізької атомної електростанції, який відслужив 30-річний проектний термін і тепер зможе працювати ще як мінімум до кінця 2025 року. Але в майбутньому нам необхідно буде продовжувати терміни роботи інших блоків, а деякі навіть виводити з експлуатації. У 2017 році була розроблена та затверджена Кабінетом Міністрів України Енергетична стратегія України до 2035 року.

На підкомітеті з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки, який я очолюю, Енергетична стратегія була розглянута детально. Всі наші зауваження були прийняті й увійшли до Стратегії. Наразі продовжується формування плану заходів щодо її виконання. Ще під час розгляду Енергетичної стратегії я неодноразово наголошував на тому, що на сьогодні низка галузевих та відомчих програм у сфері використання ядерної енергії є застарілими, простроченими або взагалі не затвердженими на рівні Кабінету Міністрів. Саме тому, я вважаю, наступним кроком повинна стати розробка на базі Енергетичної стратегії окремої загальнодержавної Програми розвитку атомно-промислового комплексу. Головним завданням подальшого розвитку атомної енергетики є гарантування безпечної експлуатації ядерних енергоблоків, а також удосконалення нормативно-правової бази атомно-промислового комплексу. Перш за все, це стосується захисту фінансового ресурсу для проведення масштабної реконструкції енергоблоків. Йдеться про внесення змін до існуючих законів, про формування фонду (фінансового резерву) для зняття з експлуатації ядерних установок, про необхідність включення до тарифу на електроенергію програм щодо підвищення безпеки атомних енергоблоків, підвищення соціального захисту працівників станцій і населення, що проживає в зонах спостереження.

КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ ОКРУГУ

У 2017 році успішно продовжився капітальний ремонт нашого округу, який розпочався ще у 2012 році. Жителі округу активно підтримали мою ініціативу щодо звернення до українського уряду про надання додаткових коштів на потреби місцевих громад. В результаті, у минулому році було залучено майже 50 млн. грн. у наші міста та села. За рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток, а також «атомної» субвенції були реалізовані соціальні проекти, які запланували та визначили як першочергові самі місцеві громади.

Василівський район:

 • м. Василівка – розпочато реконструкцію центральної площі міста, проведено ремонт повітряних лінії електромереж по вул. Довженка, Чарівній, С.Морозова, пров. Механічному та пров. М. Коцюбинського,
 • м. Дніпрорудне – капремонт головного корпусу міської лікарні,
 • с. Тополине – ремонт будівлі школи,
 • с. Балки – реконструкція будівлі контори з кінозалом під Будинок творчості,
 • с. Долинка – заміна вікон у школі,
 • с. Скельки та с. Відножине – ремонт мережі питного водопостачання,
 • реконструкція мереж вуличного освітлення у с. Степногірськ, Підгірне, Гладке, Відножине та Приморське.

Великобілозерський район:

 • капремонт дитячих садків «Дзвіночок» НВК №1 та «Золотий ключик»,
 • капремонт будинку дитячої та юнацької творчості,
 • капремонт водопроводу по вул. Гоголя Трудової сільради,
 • ремонт ганку районного будинку культури.

Кам’янсько-Дніпровський район:

 • с. Водяне – капремонт будівлі медичної амбулаторії,
 • с. В. Знам’янка – реконструкція водопроводу по вул. Олімпійській та вул. Центральній,
 • м. Кам’янка-Дніпровська – реконструкція водопровідної мережі по вул. Каховській, вул. Вишневій, капремонт дитячого садку «Барвінок», капремонт міні-футбольного поля школи №3,
 • с. Нововодяне – капремонт сільського клубу, заміна вікон у школі,
 • с. Водяне – капремонт школи ім. Ф.Окатенка №1, та школи №2, ремонт каналізації дитячого садка «Сонечко»,
 • с. Благовіщенка – капремонт головного корпусу та харчоблоку лікарської амбулаторії,
 • с. Дніпровка – вуличне освітлення по вул. Гагаріна,
 • ремонт доріг у с. Іванівка, Водяне, Благовіщенка, В. Знам’янка, Дніпровка.

Оріхівський район:

 • м. Оріхів – заміна вікон і дверей у школах №3 та №5, реконструкція приміщення з встановленням електрокотла ДЮСШ, капремонт водопроводу по вул. Г.Сагайдачного, заміна вікон і дверей у дитячих садках «Червона шапочка», «Калинка», «Чебурашка»,
 • с. Нестерянка – заміна вікон і дверей у дитячому садку «Оленка»,
 • с. Новопавлівка – заміна вікон і дверей у школі,
 • с. Новоандріївка – капремонт водопроводу,
 • с. Комишуваха – капремонт 2-го поверху амбулаторії, ремонт даху будинку культури,
 • с. Копані – капремонт сільського клубу,
 • с. Преображенка – заміна вікон у НВК «Основа»,
 • с. Мирне – заміна вікон у школі,
 • с. Таврійське – заміна вікон та дверей у спортзалі.

м. Енергодар

 • капітальний ремонт покрівлі ДЮСШ з боксу ім. В.Р. Манзулі,
 • капремонт покрівлі ДНЗ №5,
 • ремонт доріг.

РОБОТА ГРОМАДСЬКОЇ ПРИЙМАЛЬНІ

У минулому році до громадської приймальні звернулися 891 жителів округу, 567 з них – з письмовими зверненнями, і на всі були надані відповіді. Як народний депутат я провів 87 зустрічей з виборцями. З метою своєчасного вирішення проблем і швидкого реагування на поставлені жителями територій питання до проведення депутатських прийомів залучалися представники районних установ – держадміністрацій, комунальних служб, відділень Пенсійного фонду, центрів зайнятості. Плідна і тісна співпраця з органами місцевого самоврядування допомагає оперативно вирішувати проблеми місцевих громад – питання щодо ремонту дахів на будівлях соціальних об’єктів, питання відкриття нових автобусних маршрутів тощо. Крім колективних, багато надходить і особистих звернень – від прохань про допомогу в реєстрації приватного підприємства до працевлаштування громадян, отримання субсидій, перерахунку пенсій чи отримання страхових виплат. У більшості звернень, що надійшли протягом 2017 року, містилося прохання про виділення матеріальної допомоги. Жодне звернення до громадської приймальні не залишається без уваги.

ОЗДОРОВЧІ ПРОГРАМИ

У 2017 році ми продовжили комплексну програму «Здоров’я жителів округу». Програма діє на території виборчого округу і передбачає безкоштовне профілактичне обстеження вузькопрофільними фахівцями всіх бажаючих жителів Василівського, Великобілозерського,  Кам’янсько-Дніпровського, Оріхівського районів та міста Енергодара. Реалізацію цієї комплексної програми вирішено було розпочати з діагностичних обстежень жінок та дітей.

«Здоров’я жінки»

За моєю ініціативою для проведення профілактичного огляду і індивідуальних консультацій до нашого округу було запрошено відомого київського професора, доктора медичних наук Сергія Бугайцова, який має 23-річний досвід лікування раку молочної залози. Програма профілактики онкологічних захворювань отримала великий резонанс у суспільстві і вже дала перші позитивні результати. Успішний старт програми у 2016 році послужив підставою для продовження її реалізації й у 2017 році. На прийомі у лікаря-мамолога побували мешканки Кам’янки-Дніпровської, Оріхова й Енергодара, а також сіл Дніпровка та Водяне. Протягом дії програми «Здоров’я жінки» були обстежені близько 1500 осіб.

«Здорова дитина»

Ініціювавши реалізацію цієї програми на території 79-го округу, перед досвідченими лікарями, які проводять профілактичний огляд школярів, було поставлене чітке завдання: виявити і попередити розвиток сколіозу і плоскостопості на ранній стадії й надати педагогам та батькам основи навичок з правильного формування дитячого організму. Бригада професіоналів на чолі з лікарем боксерської команди «Українські отамани» Олександром Ларіним провела діагностичний огляд вже більше 6 тисяч школярів у Оріхівському, Кам’янсько-Дніпровському та Великобілозерському районах. А у подальших планах – проведення профілактичного огляду дітей та підлітків у всіх школах округу.

ОРГАНІЗАЦІЯ ДИТЯЧОГО ЛІТНЬОГО ВІДПОЧИНКУ

Благодійні поїздки дітей на узбережжі Азовського моря (Кирилівка) з відвідуванням аквапарку і дельфінарію проводяться протягом кількох років і вже стали традиційними. У минулому році в цих поїздках побували понад 200 школярів Василівського, Оріхівського, Великобілозерського районів. Такий відпочинок організується, в першу чергу, для дітей, чиї батьки не мають фінансової можливості оздоровити їх у літній період. Це діти з багатодітних сімей, діти воїнів АТО, діти медичних працівників і працівників дитячих дошкільних установ.

Також цього літа більше ста дітей Кам’янсько-Дніпровського та Василівського районів побували на виставі у Запорізькому цирку. Цирк приваблює малечу не менше, ніж море чи розваги у аквапарку, проте для багатьох похід до цирку часто залишається нездійсненною мрією. Саме для таких малюків – дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей та для дітей воїнів АТО – і була організована ця поїздка.

У 2017 році ми вирішили розширити можливості літнього відпочинку. З цією метою провели для 400 дітей з батьками, для ветеранів та пенсіонерів з Енергодару, Кам’янсько-Дніпровського, Великобілозерського і Василівського районів унікальний захід –  можливість безкоштовно покататися на легендарному швидкісному судні типу «Ракета» Каховським водосховищем. Окрім відпочинку, це була й показова акція на підтримку розвитку судноплавства на річках нашої країни.  Раніше водний транспорт був дуже популярним і доступним, завдяки йому можна було швидко, комфортно й недорого дістатися практично будь-якого міста і навіть села на Дніпрі. Відновлення водного транспорту відкриває нові можливості для країни. Окрім річкової прогулянки, відбулася також екскурсія на елеваторний комплекс «Нібулон». Екскурсанти оглянули величезні зерносховища, отримали змістовну інформацію про діяльність одного з найбільших в Україні підприємств такого типу. Побували й на перевантажувальному причалі, біля якого швартуються величезні сухогрузи класу «річка-море», завантажуються зерном і везуть його за кордон. Для багатьох учасників цієї екскурсії все побачене було новим і досі невідомим.

РОБОТА З ВИПУСКНИКАМИ

Велику увагу намагаємося приділяти не тільки відпочинку, але й розвитку наших дітей. З цією метою в 2017 році була організована поїздка 45 випускників шкіл Енергодара, Кам’янсько-Дніпровського та Василівського районів до одного з провідних університетів Дніпра – Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Випускники познайомилися з історією закладу, дізналися про факультети та спеціальності, про вимоги до абітурієнтів та правила прийому. Ця поїздка дала випускникам можливість визначитися з вибором професії.

Окрім того, в 2017 році на моєму офіційному сайті відкрилася спеціальна сторінка для випускників шкіл округу. На ній представлена інформація щодо престижних вищих закладів України, а також Європи. Кожен старшокласник може знайти тут потрібну для себе інформацію, яка допоможе визначитися з вибором професії.

А у жовтні минулого року, напередодні Дня захисника України, для старшокласників Василівського, Оріхівського та Кам’янсько-Дніпровського районів була організована екскурсія на військовий полігон. Майбутні захисники Вітчизни мають не лише володіти теоретичними знаннями, які отримують у школі, вивчаючи предмет «Захист Вітчизни», а й мати чітке уявлення про озброєння ЗСУ. Адже саме на їхні плечі у майбутньому ляже відповідальність за мир та спокій в Україні. Під час цієї цікавої й надзвичайно пізнавальної екскурсії співробітники СБУ познайомили учнів з різними видами зброї: автоматами та пістолетами, снайперськими гвинтівками та кулеметами, і навіть з гранатометом. Юнаки дізналися про історію та бойові характеристики кожного виду зброї, про специфіку їх застосування в бойових умовах.

СПОРТИВНИЙ РОЗВИТОК ДІТЕЙ

Ще одним аспектом роботи з молоддю є створення належних умов для спортивного розвитку дітей та юнацтва. Минулого року мною була ініційована спеціальна Програма, яка забезпечить навчальні заклади округу спортивним знаряддям та створить належні умови для розвитку футболу як наймасовішого виду спорту. У рамках програми всі спортивні та загальноосвітні школи округу отримали набори футбольних м’ячів. Всього для наших юних спортсменів було придбано 1450 м’ячів.

Як почесний президент благодійного фонду «Розвиток футболу України» та член Виконкому Федерації футболу України, я переконаний у тому, що цей вид спорту необхідно підтримувати та розвивати. Забезпечення шкіл м’ячами сприятиме більш ефективним заняттям на уроках фізкультури та під час тренувань, дозволить кожній дитині покращити фізичну форму, бути здоровою і активною, мати кращі показники  у навчанні. Наступним кроком у цьому напрямку стане забезпечення шкільних спортивних майданчиків штучним покриттям, що дозволить на якісному рівні проводити тренування футбольних команд. Ця масштабна програма стартує вже цього року.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС ДИТЯЧОЇ ТВОРЧОСТІ «ЯСКРАВІ ДІТИ УКРАЇНИ»

Ні для кого не є таємницею, що найталановитіші діти живуть у нашій Запорізькій області. Цей факт вкотре довів проведений у 2017 році конкурс дитячої творчості «Яскраві діти України». Такий конкурс в нашій області пройшов вперше. За путівку на фінальні змагання, що пройдуть незабаром у Києві, боролися юні таланти з усієї Запорізької області, які здобули перемогу у районних етапах конкурсу. Юні конкурсанти продемонстрували свої здібності у естрадному, народному, джазовому та академічному співі. Гран-прі конкурсу здобула Олександра Книш із Запоріжжя. Саме вона й представлятиме нашу область на національному відборі «Sanremo Junior», який відбудеться 15 березня 2018 року у Національному палаці мистецтв «Україна». Не залишилися без нагород і представники нашого округу. У віковій категорії 10-13 років перемогу здобув Ярослав Політов з Енергодару, а у віковій категорії 6-9 років диплом 3-го ступеня отримала Кіра Таран із Василівського району. А Євген Макаренко із Кам’янсько-Дніпровського району отримав спеціальний приз від організаторів конкурсу – сучасний потужний мікрофон.

ВЕЛОСИПЕДИ ДЛЯ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ

У 2017 році ми продовжили започаткований ще 2016 року конкурс, за підсумками якого кращі соціальні працівники нагороджуються новими велосипедами. У всіх терцентрах нашого округу велосипедів катастрофічно не вистачає. Нові не купуються, старі виходять з ладу, і ремонтувати їх доводиться за власний рахунок. Відстані навіть в межах одного села вимірюються багатьма кілометрами. А за кожною адресою соціального працівника з нетерпінням чекають безпорадні літні люди. У 2017 році нові велосипеди отримали робітники поштових відділень та територіальних центрів Оріхівського, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів. А усього за два роки існування конкурсу було вручено більше 60 велосипедів.

КОМП’ЮТЕРИЗАЦІЯ ШКІЛ

У 2017 році ми також продовжили роботу з комп’ютеризації шкіл області. За моєю ініціативою та за підтримки Запорізької обласної адміністрації три школи Василівського району отримали 40 сучасних комп’ютерів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *