Володимир Бандуров

Підкомітет з питань ядерної політики розглянув першочергові законодавчі ініціативи, спрямовані на розвиток атомної галузі

2018 > Февраль > 08

Рубрики Работа в комитете Верховной Рады.
Постоянный адрес записи.

This post is also available in: Украинский

7 лютого відбулося засідання підкомітету Верховної Ради України з питань ядерної політики та ядерної безпеки. Засідання провів голова підкомітету, народний депутат України Володимир Бандуров. Під час засідання були розглянуті першочергові законодавчі ініціативи, спрямовані на посилення ядерної безпеки та на розвиток всієї атомної галузі. У засіданні взяли участь народні депутати України, голова Державної інспекції ядерного регулювання, представники Міністерства палива та енергетики, а також Енергоатому. Було розглянуто два законопроекти, які потребують термінового розгляду в сесійній залі Верховної Ради.

Перший із законопроектів підготовлений народним депутатом Володимиром Бандуровим з метою врегулювання питання надання соціально-економічної компенсації ризику населенню територій зон спостереження, в яких утворилися об’єднані територіальні громади.

Згідно з законопроектом, розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2018 рік» повинен здійснюватися між всіма місцевими бюджетами, які мають міжбюджетні відносини з державним бюджетом, у тому числі – й між бюджетами об’єднаних територіальних громад.

Другий законопроект підготовлений Державною інспекцією ядерного регулювання на виконання доручень прем’єр-міністра України відповідно до звернення послів країн G7 в Україні. Він сприяє незалежності органу ядерного регулювання України при прийнятті ним рішень. Зазначений законопроект спрямований, в першу чергу, на дерегуляцію у ядерній галузі.

Окрім того, під час засідання голова підкомітету Володимир Бандуров підняв важливі питання стосовно поточного стану безпеки атомних станцій та висновків за 2017 рік. Так, було розглянуто хід виконання Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій, а також дотримання умов реалізації запланованих за цією програмою заходів. Було також обговорено питання порушень (аномальних подій) у роботі АЕС та забезпечення сталої роботи державних інспекторів з нагляду за ядерною та радіаційною безпекою безпосередньо на ядерних установках, зокрема, належного рівня оплати праці.

– Я звертаюся до керівника ДІЯРУ. Останнім часом майже на кожній атомній станції призупиняється робота то одного, то іншого енергоблоку, – заявив Володимир Бандуров. – І це – після проведення на них ремонтів та продовження строку експлуатації! Про що це свідчить? Чи належним чином інспектори виконують свою роботу? Не забувайте, що саме від вашого відомства залежить безпека на атомних станціях України. У свою чергу, держава повинна забезпечити достатній рівень заробітної плати інспекторів, щоб не було відтоку висококваліфікованих кадрів за кордон, і ми докладемо до цього усіх зусиль.

Всі присутні погодилися з думкою народного депутата Володимира Бандурова та підтримали розглянуті законопроекти і питання порядку денного підкомітету. Того ж дня законопроекти були підтримані й комітетом паливно-енергетичного комплексу. Тепер вони будуть винесені на голосування до Верховної Ради України.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *