Володимир Бандуров

Держава відновлює програму підтримки населення, яке вирощує худобу

2018 > Март > 14

Рубрики Законодательные инициативы.
Постоянный адрес записи.

This post is also available in: Украинский

У поточному році на державному рівні передбачається грошова підтримка господарств населення – фізичних осіб за утримання молодняка великої рогатої худоби. Порядок використання коштів цієї підтримки затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 107.

Останній раз така програма працювала в 2013 році, причому вона активно розпочалася, але кошти не були виплачені повністю. Розраховуватися з боргами довелося нинішній владі. У 2017 році селяни Запорізької області нарешті отримали 100% державної компенсації за молодняк великої рогатої худоби. Тож, зважаючи на важливість розвитку скотарства, на державному рівні програму підтримки було продовжено.

– Українське сільське господарство має величезний потенціал. Вже сьогодні аграрний комплекс України є опорою української економіки та приносить 12% ВВП, ставши найбільшим джерелом валюти, яка надходить до держави та забезпечує міць української гривні. Тому держава повинна зробити все, щоб розвивати сільське господарство, в тому числі й тваринництво, – вважає народний депутат Володимир Бандуров.

Для отримання дотації фізичні особи за місцезнаходженням господарства у відповідній сільській, селищній, міській раді або об’єднаній територіальній громаді мають подати необхідні документи, визначені в Порядку. Документи приймаються протягом бюджетного року до 1 травня, до 1 вересня та до 1 грудня. Органи місцевого самоврядування до 5 травня, 5 вересня та  5 грудня складають відомість про власників молодняка великої рогатої худоби на отримання дотації і подають до Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

У свою чергу, Департамент протягом п’яти  робочих днів узагальнює інформацію та подає зведену відомість до Мінагрополітики України. На підставі рішення Мінагрополітики України про розподіл бюджетних коштів Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації здійснює розподіл бюджетних коштів між фізичними особами пропорційно нарахованим сумам та подає до органів Казначейства разом із платіжними дорученнями для перерахування коштів на поточні рахунки фізичних осіб, відкриті в банках.

Довідково: в господарствах населення утримується більше 80 тис. поголів’я великої рогатої худоби, в тому числі майже 50 тис. поголів’я корів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *