Володимир Бандуров

Володимир Бандуров: «Для посилення енергетичної безпеки нашої країни потрібно розробити Державну довгострокову Програму розвитку атомної енергетики України»

2018 > Март > 20

Рубрики Работа в комитете Верховной Рады.
Постоянный адрес записи.

This post is also available in: Украинский

19 березня за ініціативою народного депутата України, голови підкомітету з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки Володимира Бандурова і голови підкомітету з питань сталого розвитку, стратегії та інвестицій Наталії Кацер-Бучковської відбувся «круглий стіл» на тему «Роль електроенергетики у посиленні енергетичної безпеки України». 

Метою «круглого столу» стало обговорення ключових викликів електроенергетичного сектору України, стратегічного бачення подальшого розвитку сектора та шляхів посилення енергетичної безпеки через вирішення існуючи проблем у галузі.

У заході взяли участь народні депутати України, представники зацікавлених міністерств та відомств, наукових інституцій та громадських організацій, міжнародні експерти.

Володимир Бандуров, як голова підкомітету з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки, представив своє бачення розвитку атомної генерації. На думку народного депутата, у атомній енергетиці потрібно вирішити два головні стратегічні виклики.

По-перше, НАЕК «Енергоатом», окрім зрозумілих завдань підвищення коефіцієнту використання встановленої потужності енергоблоків АЕС, необхідно додатково передбачити відповідне фінансування та проведення робіт з глобальної модернізації електротехнічного обладнання генерації та видачі потужності АЕС.

По-друге, у довгостроковому періоді до 2035 року на завдання підвищення виробництва АЕС накладається проблема поступового виводу з експлуатації енергоблоків, які відпрацюють свій подовжений ресурс (в першу чергу, це блоки РАЕС-1 і 2, ЮУАЕС-1 і 2, ЗАЕС-1 і 2). Вже зараз необхідно спланувати відповідне фінансування та проведення комплексу робіт з підготовки до зняття з експлуатації енергоблоків, які остаточно відпрацюють свій ресурс (зокрема, питання фінансового забезпечення).

Також на другому етапі НАЕК «Енергоатом» слід прискорити роботи з підготовки до будівництва, в якості альтернативи заміщуючих потужностей, так званих «малих модульних реакторів», вартість та строки введення в експлуатацію яких є значно меншими, ніж традиційних атомних блоків.

– З метою посилення енергетичної безпеки нашої країни першим кроком повинна стати розробка Державної довгострокової Програми розвитку атомної енергетики України, як того й вимагає Енергетична стратегія. Така Програма, щодо прискорення розробки якої я, до речі, вже звернувся до прем’єр-міністра України, дозволить забезпечити довгострокове планування розвитку ядерної генерації як головної складової електроенергетики України. Ну, а досвідчених фахівців, експертів, професіоналів, спроможних розробити та втілити в дію таку Програму, достатньо в цьому залі та на теренах нашої країни. Тому я вважаю, що у тісній співпраці та за допомогою наших закордонних колег всі завдання та виклики атомної генерації будуть вирішені, – зауважив Володимир Бандуров.

Під час проведення «круглого столу» всі учасники отримали можливість обмінятися думками, а також представити свої напрацювання щодо подальшого розвитку енергетики в Україні.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *