Володимир Бандуров

Володимир Бандуров: «Ставлення до енергетичної галузі з боку парламенту має бути більш відповідальним»

2018 > Апрель > 17

Рубрики Работа в комитете Верховной Рады.
Постоянный адрес записи.

This post is also available in: Украинский

Верховна Рада України провалила голосування за законопроекти, які ввійшли до так званого пакету питань ядерної політики та ядерної безпеки. Ці законопроекти розглядалися парламентаріями під час ранкової сесії 17 квітня. З п’яти розглянутих законопроектів було прийнято за основу лише один, який стосується вдосконалення законодавства з питань поводження з радіоактивними відходами (№6089). Решта були направлені на доопрацювання чи й взагалі зняті з розгляду.

Причина неприйняття цих документів полягає в недостатній кількості голосів. При цьому, всі фракції під час своїх виступів заявили про підтримку енергетичних законопроектів. Напрошується лише один висновок: відсутність депутатів на своїх робочих місцях під час роботи сесії. Таке ставлення до енергетичної галузі з боку деяких депутатів є неприпустимим.

– Складається враження, що розвиток та безпека вітчизняної енергетики непокоїть лише комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, – прокоментував ситуацію народний депутат, голова підкомітету з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки Володимир Бандуров. – Профільний комітет досконало розглянув всі законопроекти. Вони дійсно є надзвичайно важливими для галузі. Від них залежить не лише подальша доля атомних станцій, а й доля людей, які працюють та живуть поруч з енергетичними об’єктами. Можу лише погодитися з Олександром Домбровським, першим заступником голови нашого комітету, який вважає, що така поведінка депутатів – це свідчення неповаги до своїх же колег, які розробляли ці закони.

Нагадаємо, що Володимир Бандуров є автором законопроекту, який включає створені об’єднані територіальні громади, що знаходяться у 30-кілометрових зонах навколо АЕС, до переліку територій, які мають право на отримання соціально-економічної компенсації (субвенції)  від ризику діяльності атомних станцій. Під час обговорення всі фракції погодилися з важливістю законопроекту та підтримали його. На жаль, під час голосування кількості голосів для прийняття закону не вистачило. Причина полягає у відсутності депутатів на своїх робочих місцях.

З цієї ж причини не були прийняті проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо безпеки використання ядерної енергії (№7471), проект Закону про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії (№5550), а також проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування правових режимів території у місцях розташування ядерних установок та об’єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами (№2021а).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *