Володимир Бандуров

Працівники Запорізької АЕС запропонували Володимиру Бандурову свою підтримку у роботі з питань розвитку ядерної енергетики

2018 > Апрель > 27

Рубрики Работа в комитете Верховной Рады, Работа в округе.
Постоянный адрес записи.

This post is also available in: Украинский

27 квітня народний депутат Володимир Бандуров провів робочу зустріч з колективом Запорізької атомної електростанції. На зустрічі були присутні керівництво ЗАЕС та представники всіх підрозділів станції, в основному – молоді та активні фахівці. Як голова підкомітету з питань ядерної енергетики Верховної Ради України, Володимир Бандуров відзначив, що, завдячуючи бездоганній роботі професійного колективу, Запорізька АЕС на сьогодні є флагманом вітчизняної атомної енергетики й відповідає міжнародним нормам і вимогам безпечної експлуатації. Депутат поінформував колектив ЗАЕС про головні стратегічні виклики до подальшого розвитку атомної генерації, які випливають із завдань «Енергетичної стратегії України» у короткому та довгостроковому періоді.

З метою посилення енергетичної безпеки країни, відзначив депутат, необхідно розробити Державну довгострокову «Програму розвитку атомної енергетики України». З пропозицією щодо прискорення розробки цього документу Володимир Бандуров вже звернувся до Прем’єр-міністра України. Введення в дію Програми дозволить забезпечити довгострокове планування розвитку ядерної генерації як головної складової електроенергетики України.

Депутат також  познайомив енергетиків із ситуацією, яка склалася навколо прийняття законодавчих документів, що стосуються ядерної галузі.

– Нещодавно, 17 квітня, Верховна Рада України провалила голосування за законопроекти, які ввійшли до так званого пакету питань ядерної політики та ядерної безпеки, – зазначив Володимир Бандуров. – З п’яти розглянутих законопроектів було прийнято за основу лише один, який стосується вдосконалення законодавства з питань поводження з радіоактивними відходами (№6089). Решта були направлені на доопрацювання чи й взагалі зняті з розгляду. Причина неприйняття полягає лише в одному – у відсутності депутатів на своїх робочих місцях, оскільки всі фракції попередньо підтримали енергетичні законопроекти. А тим часом, від прийняття цих законів залежить не лише подальша доля атомних станцій, а й доля людей, які працюють та живуть поруч з енергетичними об’єктами. Також був відхилений розроблений мною законопроект щодо включення створених об’єднаних територіальних громад із 30-кілометрових зон навколо АЕС до переліку територій, які мають право на отримання соціально-економічної субвенції  від ризику діяльності атомних станцій.

Після того, як атомники з великою увагою заслухали виступ депутата, відбулася відверта розмова, яка стосувалася не лише подальшого розвитку атомної енергетики, а й соціально-економічної ситуації. Перш за все, як фахівців, їх цікавить перспектива будівництва нових 7-го та 8-го енергоблоків ЗАЕС. На це запитання Володимир Бандуров дав розлоге та фахове пояснення.

Зайшла мова й щодо важливого соціального законопроекту за №3131, прийняття якого дозволить працівникам державних підприємств, що проживають у службовому житлі, отримувати його у власність. Це стосується саме тих підприємств, які не підлягають приватизації і в яких 100% акцій належить державі.

– Прийняття цього закону є надважливим, – погодився зі співрозмовниками Володимир Бандуров, – проте він досі, як і інші розроблені нами законопроекти, не проголосований у Верховній Раді. На сьогодні чисельність працівників атомних електростанцій становить понад 31 000 чоловік, з них на квартирному обліку перебуває майже 5 тисяч осіб. Важливо, щоб атомники, які працюють в стратегічно важливій галузі вітчизняної економіки, не залишалися наодинці зі своїми проблемами. Тож я сподіваюся, що цей закон буде прийнятий найближчим часом.

Атомники не лише схвально сприйняли таку позицію Володимира Бандурова, а й запропонували йому свою підтримку у вирішенні цієї першочергової проблеми, яка стосується як молодих працівників атомної станції, так і ветеранів. Піднімалися також і питання підвищення рівня заробітної плати у енергетичній галузі, і незадовільного стану доріг у Енергодарі, і заміни покриття на павільйонах у дитсадку №15, склад якого несе загрозу здоров’ю малюків.

Протягом розмови депутат неодноразово чув від атомників запитання: «Чим ми вам можемо допомогти?». Така позиція є свідченням повного порозуміння і взаємоповаги і відкриває перспективу для подальшої плідної співпраці народного депутата й колективу Запорізької АЕС.

У відповідь на ці щирі слова Володимир Бандуров запевнив атомників у тому, що всі проблемні питання ядерної галузі знаходяться під контролем держави, під контролем Верховної Ради.

– У нас досить активний парламентський комітет, ми двічі на місяць збираємося і обговорюємо усі проблемні питання, викликаємо на килим міністрів, керівників держпідприємств. Хочу зазначити, що досвідчених фахівців, експертів, професіоналів ядерної галузі достатньо на теренах нашої країни. Я переконаний у тому, що завдяки нашій тісній співпраці всі завдання та виклики атомної генерації будуть вирішені.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *