Володимир Бандуров

Народний Депутат України

Збереження професійних кадрів є першочерговим завданням ядерної галузі

2018 > Июнь > 14

Рубрики Работа в округе.
Постоянный адрес записи.

This post is also available in: Украинский

Народний депутат Володимир Бандуров 14 червня зустрівся з трудовим колективом Енергодарського заводу нестандартного обладнання та трубопроводів. Це унікальне підприємство вже протягом 35 років забезпечує енергетичну галузь необхідною продукцією. У минулому тут працювало понад тисячу спеціалістів, а продукція, яка вироблялася заводом, користувалася великим попитом як на атомних та теплових електростанціях, так і на трубопровідних магістралях. Зараз колектив заводу налічує 286 співробітників, які забезпечують потреби Запорізької АЕС. На підприємстві виготовляються контейнери для зберігання відпрацьованого ядерного палива та конструкції для ремонту енергоблоків. Завод НСОіТ тісно пов’язаний з атомною галуззю, і його безперебійна робота повністю залежить від стану справ у ядерній енергетиці. Тож до Володимира Бандурова як до голови підкомітету з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки Верховної Ради України у представників трудового колективу було багато запитань.

Перш за все, їх хвилює питання низького рівня заробітних плат у ядерній галузі і, як наслідок, відтік унікальних спеціалістів, які знаходять роботу за кордоном. Чого чекати у близькій перспективі, запитали депутата працівники підприємства, якщо атомники цілими змінами від’їжджають за кордон у пошуках кращої долі? Якщо не зупинити цей процес, скоро у ядерній галузі не залишиться кваліфікованих кадрів. Тож необхідно негайно шукати вихід із цієї критичної ситуації.

Володимир Бандуров у відповідь поділився своїми планами щодо розв’язання критичної ситуації. Перш за все, погодився він зі співрозмовниками, необхідно знайти можливість підвищення рівня заробітних плат для працівників атомної галузі.

– Причому, – наголосив депутат, – розмір зарплат спеціалістів галузі повинен рівнятися не середнім показникам зарплат працівників вітчизняної промисловості, а сягати розмірів зарплат у атомній галузі сусідніх країн. Лише тоді, коли отримувати високі зарплати можна буде і в Україні, припиниться відтік спеціалістів за кордон. Якщо ми не збережемо унікальні кадри, важко буде забезпечити роботу по виводу з експлуатації енергоблоків, які відпрацювали запланований термін, і тим більше – планувати будівництво нових енергоблоків.

Для того, щоб розробити алгоритм дій у питанні підвищення заробітних плат у галузі і запропонувати його Кабміну, Володимир Бандуров ініціює комітетські слухання у Верховній Раді.

Ще одним дієвим інструментом для вирішення кадрової проблеми є забезпечення атомників власним житлом. Нещодавно Верховна Рада України підтримала у першому читанні відповідний законопроект, підготовлений Володимиром Бандуровим у співавторстві з іншими депутатами. Прийняття цього закону дозволить працівникам державних підприємств, які проживають у службовому житлі, отримувати його у власність. Ця норма стосується не всіх держпідприємств, а лише тих, що знаходяться у списку підприємств, які не підлягають приватизації і в яких 100% акцій належить державі. У цьому списку знаходяться також і атомні підприємства.

– Прийняття цього закону є вкрай важливим для атомників, – наголосив депутат. – Таким чином, ми не просто допоможемо вирішити житлову проблему наших спеціалістів, які зможуть приватизувати службові квартири. Ми збережемо цінні кадри, а отже – забезпечимо безперебійну та безпечну роботу всієї атомної галузі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *