Володимир Бандуров

Народний Депутат України

Безпечна та надійна робота ядерних блоків має бути на першому місці при переході до експлуатації альтернативного палива

2018 > Июль > 19

Рубрики Без рубрики.
Постоянный адрес записи.

This post is also available in: Украинский

Народний депутат України, голова підкомітету з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки Верховної Ради України Володимир Бандуров взяв участь у 33-ому засіданні штабу з впровадження ядерного палива виробництва компанії «Westinghouse», що відбулося 19 липня на базі Південноукраїнської АЕС.

У засіданні взяли участь представники Посольства США в Україні, Міністерства енергетики США, Тихоокеанської північно-західної національної лабораторії США, компанії «Westinghouse», Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, ДП «НАЕК «Енергоатом» і його відокремлених підрозділів, Державної інспекції ядерного регулювання України, Державного наукового центру з ядерної та радіаційної безпеки, народні депутати України. Учасники заходу обговорили поточні і перспективні питання впровадження тепловиділяючих збірок (ТВЗ-WR) «Westinghouse» на АЕС України, а також взяли участь в урочистостях, присвячених завершенню найважливішого та значущого етапу робіт з розширення експлуатації ядерного палива компанії «Westinghouse».

Третій «мільйонник» Південноукраїнської АЕС став першим енергоблоком в Україні, який працює виключно на паливі компанії «Westinghouse». До активної зони блока, включеного в електромережу 16 липня, по закінченні планово-попереджувального ремонту, завантажено 163 паливні збірки модифікованої конструкції (ТВЗ-WR). Зауважень у процесі завантаження не виявлено.

Ці роботи є важливим і значимим етапом робіт з розширення впровадження альтернативного палива на вітчизняних атомних станціях.

Південноукраїнська АЕС експлуатує паливні збірки «Westinghouse» впродовж 13 років. Проект кваліфікації ядерного палива було реалізовано в два етапи. На першому етапі, у 2005 році, до активної зони енергоблоку №3 було вперше завантажено 6 дослідних (пілотних) тепловиділяючих збірок виробництва «Westinghouse» (ТВЗ-W). За період їх експлуатації впродовж чотирьох опалювальних кампаній зауважень зафіксовано не було.

Переходячи від проекту кваліфікації до комерційних поставок ядерного палива від альтернативного постачальника, було підписано контракт №1 між ДП «НАЕК «Енергоатом» і «Westinghouse Electric Sweden», що передбачав постачання ТВЗ-W для трьох вітчизняних енергоблоків щорічно впродовж чотирьох років. Для експлуатації альтернативного палива було визначено енергоблоки №2 і №3 Південноукраїнської, а також енергоблок №5 Запорізької АЕС.

Пізніше контракт №1 отримав розширення ще на три енергоблоки. Крім уже вказаних, паливо «Westinghouse» 2017 року було завантажене до четвертого, першого та третього блоків ЗАЕС (у порядку завантаження). Таким чином, тепловиділяючі збірки «Westinghouse» працюють у активних зонах вже шести з п’ятнадцяти атомних реакторів України.

– Окрім Південноукраїнської АЕС, паливні збірки «Westinghouse» експлуатуються ще на чотирьох енергоблоках нашої Запорізької АЕС, тому досвід колег є вкрай важливим для запорізьких атомників. Перехід до експлуатації альтернативного палива на вітчизняних енергоблоках – це непростий етап, який потребує як часу, так і залучення наукового та  робітничого потенціалу наших АЕС. Для нас усіх у цьому процесі на першому місці повинна бути безпечна та надійна експлуатація ядерних блоків. Сьогодні ми мали змогу подивитися на історію розвитку атомного комплексу. Ми побачили, що знадобилося цілих 20 років для того, щоб перейти до такої диверсифікації, яку ми маємо зараз, і для того, щоб паливо виробництва «Westinghouse» сьогодні було присутнє на нашому ринку. А для того, щоб побудувати ядерний реактор, треба мінімум 12 років, а то й більше. Тому сьогодні маємо привід не тільки святкувати, але й задуматися над тим, що має відбуватися надалі з атомно-промисловим комплексом. І в першу чергу, мова повинна йти про гідну заробітну платню для атомників та прийняття, нарешті, законопроекту 3131, який надасть можливість атомникам отримати житло, – підкреслив Володимир Бандуров.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *