Володимир Бандуров

Головне завдання для атомної енергетики – збереження кваліфікованих кадрів

2018 > Июль > 19

Рубрики Работа в комитете Верховной Рады.
Постоянный адрес записи.

This post is also available in: Украинский

12 липня на базі Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради відбулися слухання «Ядерна енергетика України – виклики та перспективи», на яких обговорювалися питання функціонування та розвитку ядерної енергетики, а також першочергові завдання, необхідні для підвищення безпеки ядерних енергетичних установок, ефективного функціонування галузі. Однією з головних тем слухань стало вирішення соціальних проблем робітників вітчизняних АЕС.

За думкою голови підкомітету з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки Володимир Бандурова, безпечна та надійна експлуатація ядерних блоків залежить, головним чином, не від поточного стану обладнання АЕС, а від належних сучасних умов забезпечення персоналу, включаючи умови оплати праці, відпочинку, підвищення кваліфікації та інше.

– За останні декілька років реальна зарплата українських атомників за купівельною спроможністю впала у 2-3 рази. На сьогодні вона фактично є неконкурентоспроможною, адже у Словаччині, Чехії, Болгарії, де експлуатуються аналогічні енергоблоки АЕС, середня зарплатня вища щонайменше у 2-3 рази. Що стосується розвинених країн світу, наприклад Франції, ця різниця сягає навіть 5-6 разів. Відтік кадрів на вітчизняних АЕС вже набирає обертів, і ця ганебна тенденція, на жаль, буде лише зростати, якщо кардинально не змінити ситуацію вже зараз, – заявив народний депутат Володимир Бандуров.

Саме тому, на думку Володимира Бандурова, терміново необхідно вирішувати на законодавчому рівні питання підвищення заробітних плат для робітників АЕС, а саме: пропонувати Міненерговугілля та вимагати від Уряду прискорення розробки та розгляду проекту нового Закону України «Про енергетичну безпеку держави». Окрім того, депутат вважає за потрібне продовжувати роботу і з Національною комісією, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Перші результати такої роботи вже є. Як повідомив член Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), Дмитро Коваленко, наразі розглядаються можливості збільшення фонду заробітної плати НАЕК “Енергоатом”, передає прес-служба парламенту. Крім того, за його словами, Нацрегулятор найближчим часом готовий розглянути перегляд тарифу для НАЕК. “Член НКРЕКП Дмитро Коваленко заявив, що наразі Комісія розглядає можливості збільшення фонду заробітної плати НАЕК “Енергоатом”, а також найближчим часом регулятор готовий розглянути перегляд тарифу для компанії. Він додав, що компанія не завжди вибирає навіть ті кошти, які встановлені тарифом, а це є важливим і впливає на подальше формування тарифу”, – говориться у повідомленні.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *