Володимир Бандуров

Народний Депутат України

Володимир Бандуров вимагає від Кабміну виконання рішення Конституційного суду щодо відновлення пільг чорнобильцям

2018 > Август > 14

Рубрики Работа в Верховной Раде.
Постоянный адрес записи.

This post is also available in: Украинский

«18 липня Конституційний суд України відновив соціальні гарантії чорнобильцям, скасовані законом №76-VIII в кінці 2014 року. Рішення КСУ – обов’язкове до виконання і не підлягає оскарженню. Нам знадобилося майже 3 роки, щоб домогтися справедливості. Ми живемо в європейській країні, де закон повинен бути понад усе. Тепер слово за Кабміном. Всі пільги та компенсації чорнобильцям повинні бути відновлені», – підкреслив народний депутат.

Боротьба за відновлення прав чорнобильців на отримання законних соціальних пільг і компенсацій розпочалася у 2015 році, коли 50 парламентарів, у тому числі й народний депутат Володимир Бандуров, звернулися до Конституційного суду з вимогою відновити соціальні гарантії постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, скасовані законом №76-VIII, прийнятим в кінці 2014 року. Даний закон, на переконання нардепів, звузив зміст і обсяг існуючих прав і свобод громадян шляхом обмеження або скасування наданих державою соціальних прав у вигляді пільг та компенсацій.

Нагадаємо, що 18 липня Конституційний суд України визнав неконституційним скасування або обмеження пільг чорнобильцям. Зокрема, суд прийшов до висновку, що Закон «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року (№796-XII) зі змінами в редакції закону №76-VIII суперечать статтям Конституції України.

У своєму рішенні КСУ підкреслив, що пільги, компенсації і гарантії є особливою формою відшкодування збитку зазначеної категорії громадян, тому скасування або обмеження цих пільг, компенсацій і гарантій без рівноцінної їх заміни може свідчити про відступ країни від її конституційного обов’язку.

«Рівень соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, має бути таким, щоб забезпечувати їм гідне життя, і не повинен залежати від майнового стану їх сімей», – йдеться у вердикті суду.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *