Володимир Бандуров

Перемога! Закон 3131 прийнято Верховною Радою

2018 > Сентябрь > 04

Рубрики Законодательные инициативы.
Постоянный адрес записи.

This post is also available in: Украинский

Верховна Рада України прийняла законопроект народного депутата України Володимира Бандурова, розроблений у співавторстві з іншими депутатами, що дозволяє  працівникам державних підприємств, які проживають у службовому житлі, отримувати його у власність. Ця норма стосується не всіх держпідприємств, а лише тих, що знаходяться у списку підприємств, які не підлягають приватизації і в яких 100% акцій належить державі.

– Ми добилися свого. Довгоочікуваний закон нарешті прийнято. Це була справжня боротьба. Я вдячний за підтримку зі сторони активістів та усього колективу Запорізької атомної станції. Тільки завдяки їхній наполегливості ми змогли добитися результату. На прийняття цього закону чекали тисячі працівників вітчизняних АЕС. Роками енергетики жили разом зі своїми сім’ями у службовому житлі, не маючи на це житло ніякого права. З прийняттям цього закону ми побороли цю велику несправедливість, – прокоментував прийняття закону Володимир Бандуров.

На сьогодні чисельність працівників атомних електростанцій становить понад 31 тисячу чоловік, з них на квартирному обліку перебуває майже 5 тисяч осіб. Після вступу закону у дію співробітники станцій, які сьогодні проживають в службових квартирах, зможуть їх придбати у свою власність.

Подібна практика успішно існувала на ряді підприємств у 2004-2012 роках і дозволила вирішити житлову проблему багатьох працівників. Процедура продажу такого житла була врегульована ще у 2008 році постановою Кабміну №313. Крім того, вартість квартир береться не зі стелі, а проводиться незалежна оцінка вартості, в обов’язковому порядку узгоджується з Фондом держмайна і профільним міністерством.

– Для мене є пріоритетним, щоб атомники, які працюють в стратегічно важливій галузі вітчизняної економіки, не залишалися наодинці зі своїми проблемами. Прийняттям цього закону ми зможемо вирішити одну з нагальних їхніх проблем, а підприємства, в кінцевому підсумку, зможуть позбутися непрофільних активів, – вважає автор закону Володимир Бандуров і додає: – На жаль, перед нами останнім часом гостро постала проблема відтоку кваліфікованих спеціалістів із різних галузей, які їдуть працювати за кордон. У тому числі – й з метою накопичити кошти на придбання житла. Прийняттям цього закону ми також зможемо зберегти висококваліфікованих працівників АЕС на своїх робочих місцях.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *