Володимир Бандуров

Прийняті рекомендації комітетських слухань «ЯДЕРНА ЕНЕРГЕТИКА УКРАЇНИ – ВИКЛИКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

2018 > Сентябрь > 06

Рубрики Работа в комитете Верховной Рады.
Постоянный адрес записи.

This post is also available in: Украинский

5 вересня відбулося засідання комітету Верховної Ради України з питань  паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Під час засідання були розглянуті та прийняті рекомендації слухань, які пройшли на базі Комітету 14 липня на тему «ЯДЕРНА ЕНЕРГЕТИКА УКРАЇНИ – Виклики та перспективи». Розроблені рекомендації представив голова підкомітету  з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки  народний депутат Володимир Бандуров.

Рекомендації містять питання функціонування та розвитку ядерної енергетики, а також шляхи вирішення першочергових завдань, необхідних для підвищення безпеки ядерних енергетичних установок та для ефективного функціонування галузі. Одним з головних питань, що увійшли до документу, є вирішення соціальних проблем робітників вітчизняних АЕС.

За переконанням Володимира Бандурова, безпечна та надійна експлуатація ядерних блоків залежить, головним чином, не від поточного стану обладнання АЕС, а від забезпечення належних сучасних умов для персоналу станцій, включаючи умови оплати праці, відпочинку, підвищення кваліфікації та інше.

– Особливо гострою на сьогодні є проблема недофінансування соціальних програм та неналежний рівень оплати праці персоналу ядерної галузі, що, в свою чергу, знищує можливість збереження кадрового потенціалу та практично зменшує енергетичну безпеку держави. Відтік кадрів на вітчизняних АЕС вже набирає обертів, і ця ганебна тенденція, на жаль, буде лише зростати, якщо кардинально не змінити ситуацію вже зараз. Тому окремо в рекомендаціях ми окреслили соціально-економічні питання. А саме – збільшення заробітної плати енергетикам та підвищення їх соціального захисту, – заявив народний депутат Володимир Бандуров.

За результатами слухань, з метою реалізації запланованих заходів, рекомендації підготовлені для Верховної Ради, Кабінету Міністрів, для національних регуляторів – НКРЕКП і ДІЯРУ та центральних органів виконавчої влади.

Крім того, вони торкаються таких питань, як тарифоутворення, ліквідація законодавчих прогалин у сфері енергетики, дієвість та наповнення фондів зняття з експлуатації та поводження з радіоактивними відходами, будівництво нових ядерних установок.

Члени Комітету одноголосно підтримали рекомендації, розроблені за участю Володимира Бандурова. Тож маємо надію, що схвалення Комітетом та Верховною Радою України підготовлених рекомендацій слугуватиме ефективному функціонуванню атомно-промислового комплексу та забезпечить подальший розвиток вітчизняної економіки.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *