Володимир Бандуров

Народний Депутат України

Володимир Бандуров захищає дрібних акціонерів в Конституційному суді.

2018 > Октябрь > 05

Рубрики Работа с органами власти.
Постоянный адрес записи.

This post is also available in: Украинский

Народний депутат України Володимир Бандуров звернувся до Конституційного суду України з вимогою захистити інтереси дрібних акціонерів та перевірити законність примусового викупу акцій, передбаченого Законом України №1983-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах”.

Вже протягом року Закон України «Про акціонерні товариства» дозволяє мажоритарному акціонеру чи групі акціонерів, які володіють 95% акцій товариства, насильно викупити акції решти акціонерів й фактично за безцінь.

Така процедура витіснення міноритарних акціонерів запозичена з-за кордону, де вона називається «сквіз-аут» (squeeze-out).

Згідно публічних даних на середину вересня 2018 реалізовано понад 120 процедур сквіз-аут, і в більшості з них ціна викупу акцій близька, або в рази дешевша за їх номіналу вартість.

Мажоритарні акціонери сприйняли нову процедуру з ентузіазмом, оскільки сквіз-аут дуже полегшує їм життя. Однак багато учасників ринку вважають сквіз-аут протиправним позбавленням міноритаріїв їх права власності на акції всупереч Конституції.

– Введення так званого «сквіз-аут» вигідно в першу чергу великим промисловим компаніям в той же час майже знищує дрібних акціонерів. В основному це нинішні та колишні працівники підприємств та їх спадкоємці. Колись вони обміняли ваучери на акції в рамках приватизації і, здавалося б, здійснили вдалу інвестицію. Але із запровадженням процедури «сквіз-ауту»  їх просто можуть викинути з переліку власників акціонерного товариства і заплатили в 100–150 разів менше в доларовому еквіваленті від цін на акції. 4,5 мільйони громадян можуть бути позбавлені права власності на акції українських підприємств. Тому, разом з іншими депутатами ми звернулися до Конституційного суду з клопотанням перевірити Закон України №1983-VІІІ на відповідність Конституції України. Права дрібних акціонерів повинні бути захищені, – вважає народний депутат Володимир Бандуров.

За думкою депутатів,  закон одночасно порушує статті 8, 13, 21, 22, 24, 41, 58, 64 Конституції України, у тому числі фундаментальне конституційне право на приватну власність, яке є непорушним та конституційний принцип рівності усіх суб’єктів перед законом.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *