Володимир Бандуров

Народний Депутат України

Володимир Бандуров відстоює збереження атомної субвенції у Державному бюджеті на 2019 рік

2018 > Октябрь > 18

Рубрики Работа в Верховной Раде.
Постоянный адрес записи.

This post is also available in: Украинский

18 жовтня Верховна Рада прийняла у першому читані проект Державного бюджету на 2019 рік. На переконання народного депутата Володимира Бандурова, законопроект вимагає серйозного доопрацювання перед розглядом у другому читанні. Так, Володимир Бандуров наполягає передбачити у Державному бюджеті фінансування субвенції на соціально-економічну компенсацію ризику населення, що проживає на території зони спостереження, у повному обсязі.

У проекті Закону про Державний бюджет України на 2019 рік розмір субвенцій на фінансування соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, передбачено у розмірі 137,5 млн. грн., у той час як ДП НАЕК «Енергоатом» на 2019 рік задекларувало сплату 426 млн. грн. Тобто, розміри атомної субвенції становлять лише 33% від суми збору.

При цьому, Прикінцевими положеннями проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» (п.5 абзаци 5,6,7,8) запропоновано й зовсім зупинити у 2019 році дію положень Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» в частині здійснення фінансування заходів щодо соціально-економічної компенсації ризику населення, що проживає на території зони спостереження.

Тобто, вперше державним бюджетом на наступний рік не передбачено фінансування субвенції на соціально-економічну компенсацію ризику населення, що проживає на території зони спостереження.

– Для жителів Енергодара, частини Василівського, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів Запорізької області, інтереси яких я представляю у Верховній Раді, атомна субвенція є вкрай важливою. Адже за рахунок цих коштів ремонтуються школи і лікарні, дитсадки, соціальні об’єкти та дороги. В нинішніх непростих умовах навіть скорочення атомної субвенції позбавляє території таких необхідних коштів на розвиток. Неприпустимо продовжувати політику обмеження законних прав територіальних громад, які проживають у зоні ризику, – заявив Володимир Бандуров. – Тільки за приблизними підрахунками, з 2014 року сума недофінансування для  мільйонного українського населення, яке проживає у 30-кілометровій зоні АЕС, складає понад мільярд гривень. Переконаний, ще до розгляду Державного бюджету у другому читанні атомна субвенція має бути повернена у повному обсязі. З цими вимогами ми звернемося до Прем’єр-міністра. Це головне завдання для депутатів, що представляють території, на яких розташовані атомні станції.

За словами народного депутата, у проекті бюджету на наступний рік передбачено достатнє фінансування безпеки і оборони, продовження основних реформ. Загальні цифри викликають схвалення, але є і запитання. Недостатньо обґрунтованим є зменшення медичної субвенції на 2,2 млрд грн. Так само є запитання до обсягів фінансування субсидій на житлово-комунальні послуги. Запропонованих 55 мільярдів може не вистачити.

При цьому, Володимир Бандуров впевнений, що бюджет було необхідно приймати у першому читанні. Без цього головного документа вже на початку року більшість бюджетників можуть залишитися без заробітної платні. Але до другого читання потрібно буде внести ще багато поправок задля того, щоб, у першу чергу, захистити соціальні виплати населенню.

Ухвалений парламентом документ передбачає доручення Кабміну підготувати проект закону про Державний бюджет на 2019 рік до другого читання з урахуванням висновків і пропозицій народних депутатів. Уряд повинен подати на розгляд Верховної Ради проект бюджету з врахованими пропозиціями у двотижневий строк.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *