Володимир Бандуров

Народний Депутат України

Жителі міст та сіл 79-го округу провели Покровську толоку

2018 > Октябрь > 18

Рубрики Работа в округе.
Постоянный адрес записи.

This post is also available in: Украинский

Чотири роки тому, у жовтні 2014 року, народний депутат України Володимир Бандуров ініціював відтворення вікової традиції українців – напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці збиратися всією громадою на велику толоку і разом наводити лад на вулицях та у дворах. Цю ініціативу депутата підтримали тоді у 50 населених пунктах Оріхівського, Василівського, Кам’янсько-Дніпровського, Великобілозерського районів та у місті Енергодарі. Відтоді щороку депутат запрошує громади свого виборчого округу на Покровську толоку, і тисячі жителів сіл і міст напередодні великого православного свята прибирають вулиці і двори, розчищають стихійні звалища, садять дерева, фарбують огорожі та лавки у парках.

– Українські села завжди були охайними, і здавна напередодні Покрови люди упорядковували свої домівки, подвір’я та вулиці – готувалися до зими, – зазначає Володимир Бандуров. – У нас з жителями округу є великий досвід спільної роботи з ремонту та благоустрою соціальних об’єктів – шкіл, дитячих садків, медичних установ, православних храмів. Доброю традицією стало і проведення щорічної Покровської толоки. Колективна праця – це чудова можливість відчути, що разом ми сила, що спільно можемо зробити дуже багато для рідного краю.

Ось і цього року громади 79-го округу відгукнулися на заклик депутата. Протягом усього минулого тижня прибирали вулиці, збирали опале листя біля шкіл, лікарень, закладів культури, обрізали дерева й кущі, вивозили сміття та садили багаторічні квіти.

У цьому заході активну участь взяли старшокласники загальноосвітніх шкіл у багатьох селах округу. Добре попрацювали на благо громади і учні Комишуваської школи «Джерело». Своїми думками щодо користі такої роботи з нами поділилися дівчатка-старшокласниці.

– Сьогодні ми прибирали листя, вирубували старі кущі й сухий бур’ян, обкопували дерева, – розповідає учениця 9-А класу Катерина. – Я вважаю, що прибирати шкільну територію необхідно, тому що потім ми приходимо до чистої школи, бачимо, як у затишному парку гуляють діти. Та ми й самі тут щодня прогулюємося і відпочиваємо. Тепер у парку та біля школи немає ні сміття, ні гілок, ні скла. Прибирати – це завжди корисно для довкілля.

Цю активну позицію поділяє й учениця 9-Б класу НВК «Джерело» Вікторія:

– Наша школа знаходиться у центрі Комишувахи. І я вважаю, що ми мусимо слідкувати за довкіллям. Навколо нашої школи розташований парк, у якому ми систематично прибираємо. Ми вже дорослі, і повинні допомагати громаді підтримувати порядок у рідному селищі.

Повністю задоволені своєю участю у Покровській толоці багато жителів сіл і міст округу. Вони щиро вдячні Володимиру Бандурову за відновлення цієї народної традиції.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *