Рубрики Без рубрики.
Постоянный адрес записи.
This post is also available in: Украинский
Верховна Рада вранці 23 листопада прийняла державний бюджет України на 2019 рік. Законопроект №9000 в другому читанні і в цілому підтримали 239 народних депутатів.
– У цьому році проект бюджету був поданий до Верховної Ради завчасно, і депутати мали можливість внести свої пропозиції та правки, – прокоментував рішення парламенту народний депутат Володимир Бандуров. – Так, прийнятий бюджет далеко не ідеальний і має серйозні недоліки. Але своєчасне прийняття бюджету – це своєрідний сигнал як для українського бізнесу та промисловості, так і для міжнародних партнерів. Прийнятий вчасно державний бюджет дає можливість жити країні, вчасно виплачувати заробітні плати й пенсії, стипендії та соціальні виплати. Пріоритети бюджету залишилися незмінними: це оборона і безпека, продовження реформ освіти, охорони здоров’я та децентралізації. Вже у січні-лютому ми зможемо внести необхідні зміни до бюджету. В першу чергу, це стосується підвищення рівня соціального захисту, збільшення фінансування розвитку місцевих бюджетів і збільшення джерел їх поповнення.
Головні показники Державного бюджету-2018 у цифрах
Документ передбачає доходи держбюджету на 2019 рік у сумі 1,026 трильйона гривень, в тому числі доходи загального фонду – 928,5 мільярда гривень та доходи спеціального фонду – 97,6 мільярда гривень.
Витрати держбюджету на 2019 рік встановлено в сумі 1,112 трильйона гривень, в тому числі видатки загального фонду – 1,005 трильйона гривень та видатки спеціального фонду – 106,3 мільярда гривень.
У порівнянні з першим читанням доходи і витрати держбюджету збільшено на 17,7 мільярда гривень. При цьому дефіцит держбюджету запланований на рівні 89,9 мільярда гривень.
На оборону і безпеку в 2019 році закладено майже 212 мільярдів гривень. З них майже 112 мільярдів гривень будуть спрямовані на зарплати військовослужбовців і поліцейських, 30,2 мільярда гривень – на розвиток озброєння і військової техніки, 1,8 мільярда гривень – на житло для військових.
На виплати пенсій в наступному році передбачено 167,5 мільярда гривень, на субсидії в грошовій формі – 20 мільярдів гривень, на систему охорони здоров’я – 95,7 мільярда гривень, на освіту – майже 127 мільярдів гривень.
До бюджету також закладено 55 мільярдів гривень на розвиток дорожньої інфраструктури.
У 2019 році планується зростання ВВП на рівні 3% за умови інфляції 7,4%.
Мінуси Держбюджету-2019 (у порівнянні з 2018 роком):
Плюси:
Висновки:
Із загальної суми видатків Державного бюджету на 2019 рік понад 37% бюджету йде на погашення боргів, як внутрішніх, так і зовнішніх. Ще майже 20% йде на оборону і безпеку. На все інше, в тому числі на реальний сектор – будівництво і ремонт доріг, на утримання комунальних і державних закладів, на заробітні плати, пенсії, субсидії – залишається менше половини бюджету. І як тут розвивати економіку країни?
Ніяких новацій на розвиток реального сектору економіки немає. Зростання доходів бюджету планується за рахунок росту акцизів (в т.ч. на тютюн), ренти на корисні копалини, екологічного податку, легалізації автомобілів (розмитнення «євроблях»), запровадження податків на посилки товарів із-за кордону, а також за рахунок внутрішнього споживання. Насторожує математичний розрахунок росту податку на прибуток, коли зростання обсягів промислового виробництва майже немає.
Збільшення надходжень до бюджету від заходів з приватизації підприємств, демонополізації енергетичного комплексу, деофшоризації економіки, ліквідації нелегального імпорту, підтримка експорту, наведення ладу з гральним бізнесом не проглядається.