Володимир Бандуров

Звіт за 2018 рік

2019 > Январь > 24

Рубрики Законодательные инициативы, Работа в округе.
Постоянный адрес записи.

This post is also available in: Украинский

Шановні земляки!

У цьому звіті надається інформація про підсумки нашої спільної роботи у 2018 році. Саме завдяки вашій наполегливості і завзятості ми змогли досягти вагомих результатів щодо реалізації наших спільних проектів. Головними завданнями, які ви поставили переді мною у 2018 році, було поліпшення умов життя у містах та селах нашого округу, підтримка та створення належних умов для розвитку молодого покоління, покращення інфраструктури територій.

У минулому році ми з вами продовжили капітальний ремонт нашого округу. Перш за все, це – ремонт шкіл, дитячих садків та лікарень, освітлення вулиць, проведення водопроводу, ремонт доріг. Велику увагу у 2018 році ми приділили й нашим дітям, їхньому відпочинку та розвитку.

2018 рік приніс перші вагомі результати у створених об’єднаних громадах. Запорізька область стала однією з лідерів у проведенні реформи децентралізації. Наразі на території області створено 51 об’єднану громаду, ще у 8 очікують призначення перших місцевих виборів. Це 4-й показник в Україні. У нашому окрузі в рамках децентралізації, за яку ми з вами разом боролися, створено об’єднані громади у Оріхівському, Кам’янсько-Дніпровському, Великобілозерському й Василівському районах.

Нарешті громади отримали більше свободи, повноважень і коштів. Наш народ працьовитий, організований, і сам має право вирішувати, на що витратити зароблене. І ми вже маємо успішний досвід на прикладі Преображенської та Комишуваської громад у Оріхівському районі. Завдяки плідній співпраці з головою Комишуваської громади нам вдалося добитися виділення коштів на ремонт селищної амбулаторії. Повністю відремонтовано два поверхи будівлі, й на сьогодні медичний заклад працює на повну потужність.

Ще один об’єкт, яким пишається вся область, – це Комишуваський будинок культури. Тут вже повністю готова зала для глядачів: змонтовані нові крісла, проведена сучасна система освітлення, і навіть стіни в залі звукоізольовані. У будинку культури працює сучасний кінозал, займаються творчі колективи та дитячі гуртки. Свій невеличкий, але затишний будинок культури відкрили й у селі Широкому, яке входить до новоствореної Підгірненської об’єднаної громади Василівського району.

Громади самі ремонтують дороги, проводять освітлення у селах, купують нові автомобілі швидкої допомоги, сучасні шкільні автобуси. Але ми не повинні зупинятися на досягнутому. Я переконаний, що це – лише перші успіхи, що у найближчому майбутньому ще багато із запланованого буде виконано. Як народний депутат, я і надалі відстоюватиму інтереси громад, допомагатиму вирішувати накопичені роками проблеми та проводити необхідні зміни для покрашення рівня життя у наших громадах.

ЗАКОНОДАВЧА РОБОТА У ВЕРХОВНІЙ РАДІ УКРАЇНИ

Всі розроблені мною законопроекти базуються на зверненнях, отриманих під час зустрічей з жителями Василівського, Оріхівського, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів і міста Енергодара, а також на наказах виборців. Отже, необхідні зміни у законодавчу базу нашої держави вносяться завдяки вашим ініціативам та пропозиціям. Проте, український парламент міг би працювати більш плідно та цілеспрямовано. Реформи повинні торкнутися й роботи Верховної Ради України. На цьому я зосереджуся у 2019 році.

У 2018 році мною були розроблені і внесені на розгляд парламентських комітетів 18 законопроектів. А загалом, з моменту обрання мене народним депутатом України у 2014 році, на розгляд депутатів за моєї участі було внесено 90 законопроектів. Більшість документів вже пройшли узгодження з міністерствами, комітетами, урядом, експертами та фахівцями різних галузей, отримано їхні позитивні висновки. 11 моїх законопроектів було прийнято у Верховній Раді.

Так, у 2018 році я виступив автором та підтримав ряд аграрних законопроектів, в тому числі і щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2020 року. Це було однією з головних вимог моїх виборців. Для багатьох мешканців сільської місцевості земля є єдиним джерелом доходу. Безумовно, ринок землі –  це необхідна умова подальшого розвитку ринкової економіки, і Україні доведеться пройти весь цей шлях. Але цей ринок має бути прозорим і справедливим, конкурентним і ефективним. Саме тому у прийнятому законі про мораторій ми прописали, що уряду до 1 березня 2019 року необхідно внести на розгляд парламенту проект закону про обіг земель сільськогосподарського призначення. Потрібно не відривати українців від землі, а навпаки – створювати такі умови, які сприятимуть максимальному розвитку сільського господарства й розвитку села у цілому.

Також мною було підготовлено проект Закону, метою якого є врегулювання питання надання соціально-економічної компенсації ризиків населенню територій зон спостереження, в яких утворилися об’єднані територіальні громади. Процес децентралізації передбачає передачу частини повноважень держави новоствореним об’єднаним територіальним громадам (ОТГ). Безумовно, це є правильним й необхідним, але при проведенні даної реформи було виявлено, що кошти, призначені для соціально-економічного розвитку громад, надходили до районного бюджету, а ОТГ не могли їх використовувати, тож потрібно було вносити необхідні зміни до розпорядження уряду.

У 2018 році була проведена плідна робота очолюваного мною парламентського підкомітету з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки. Під час численних засідань обговорювалися проблемні питання, інновації та було внесено до парламенту ряд законопроектів, які стосуються ядерно-промислового комплексу. Зокрема, що стосується роботи ядерної галузі у нових ринкових умовах, питання тарифоутворення, погашення заборгованості на ринку електроенергії, дієвість і наповнення фондів зняття з експлуатації та поводження з радіоактивними відходами, створення ланцюгів власного ядерного паливного циклу, будівництво нових ядерних установок.

Особливо гострим на сьогодні залишається питання недофінансування соціальних програм та неналежний рівень оплати праці персоналу ядерної галузі. Тому ряд підготовлених мною законопроектів мають соціальне спрямування. Так, у вересні 2018 року парламентом був прийнятий довгоочікуваний Закон за №3131, розроблений мною у співавторстві з іншими депутатами, який дозволяє працівникам державних підприємств, що проживають у службовому житлі, отримувати його у власність. Роками енергетики зі своїми сім’ями жили у службовому житлі, не маючи на нього ніякого права. З прийняттям цього закону ми побороли цю велику несправедливість.

Окрім того, у липні 2018 року в стінах парламенту за моєю ініціативою було проведено комітетські слухання на тему «Ядерна енергетика України – виклики та перспективи». За результатами слухань було підготовлено рекомендації державним органам влади стосовно розвитку ядерної енергетики, а також шляхів вирішення першочергових завдань для підвищення безпеки ядерних енергетичних установок та ефективного функціонування галузі.

Продовжувалася робота і в рамках міжнародної діяльності парламенту. У 2018 році було проведено чотири засідання депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Австрійською Республікою, співголовою якої я є. Так, у червні разом з іншими членами групи було здійснено візит до Австрії, під час якого відбулася зустріч з новообраним головою групи від Австрійського парламенту Робертом Лугаром. На зустрічі був розглянутий стан співробітництва між країнами та окреслені напрямки подальшої співпраці. А вже у вересні делегація австрійських депутатів прибула до України. В рамках цього візиту відбулося спільне засідання депутатських груп Україна-Австрія та Австрія-Україна, а також відвідування провідних підприємств Києва та Одеси.

КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ ОКРУГУ

У 2018 році завдяки нашим спільним зусиллям ми змогли добитися виділення значних коштів з державного бюджету для продовження капітального ремонту нашого округу, який розпочався ще у 2012 році. На ці потреби було залучено понад 40 млн. гривень на поліпшення соціальної сфери наших міст та сіл. За рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток, а також «атомної» субвенції виділені кошти були спрямовані на реалізацію першочергових соціальних проектів, запланованих та визначених самими місцевими громадами. Деякі з них вже реалізовані, на інших роботи розпочнуться найближчим часом.

Це такі проекти:

Василівський район

– Будівництво дитячого майданчика з влаштуванням штучного покриття по бульвару Центральному у м. Василівка;

– реконструкція повітряних ліній вуличного освітлення по вул. Ватутіна, Васильковій, Українській, Зарічній, Сімферопольській, Софіївській, Горького, Привокзальній у м. Василівка;

– капремонт покрівлі Тополинської ЗОШ І-ІІІ ст.;

– реконструкція  будівлі контори з кінозалом під Будинок творчості у с. Балки;

– капремонт дороги по вул. Лікарняній у с. Кам’янське;

– капремонт дороги по вул. Миру та б-ру Центральному у м. Василівка;

– реконструкція водоводу по вул. Молодіжній у смт Степногірськ;

– реконструкція ліній зовнішнього електроосвітлення по вул. Стадіонній, Шевченка та Молодіжній у смт. Степногірськ;

– реконструкція вуличного освітлення по вул. Степовій, Козацькій, Чарівній, Щасливій, Молодіжній, Зеленій, Стадіонній, Ювілейній, Семеренка у с. Кам’янське;

– встановлення транспортної зупинки у селі Приморське.

Великобілозерський район

– Капремонт покрівлі та фасаду будівлі Великобілозерської сільської ради;

– капремонт водопровідної мережі по вул. Дніпровській, Бригадній, Садовій, Пархоменка, Гоголя у с. Велика Білозерка;

– поточний ремонт Великобілозерської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №5.

Кам’янсько-Дніпровський район

– Реконструкція адмінбудівлі виконкому Кам’янсько-Дніпровської міської ради під розташування Центру надання адміністративних послуг;

– капремонт (заміна) пасажирського ліфта у поліклінічному відділенні центральної районної лікарні;

– капремонт інфекційного, хірургічного та відділення рентгенології, будівлі клініко-біохімічної лабораторії центральної районної лікарні;

– капремонт приміщення Дніпровської амбулаторії загальної практики сімейної медицини;

– капремонт приміщення Нововодянської амбулаторії загальної практики сімейної медицини;

– капремонт Заповітненської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів.

Оріхівський район

– Реконструкція даху пологового, поліклінічного та інфекційного відділень Оріхівської центральної районної лікарні;

– капремонт приміщення харчоблоку НВК “Джерело” у с. Комишуваха;

– реконструкція третього поверху КЗ “Центр первинної медико-санітарної допомоги” у с.Комишуваха;

– капремонт приміщень із заміною вікон та дверей Таврійської амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

Енергодар

– Реконструкція системи опалення у дитячій музичній школі;

– капремонт (заміна вікон) у НВК №5 та дитсадку №4 «Чебурашка»;

– капремонт покрівлі у школі №7;

– реконструкція системи опалення у НВК №6 та дитсадку №3 «Світлячок»;

– капремонт спортивного майданчика гімназії «Гармонія».

РОБОТА ГРОМАДСЬКОЇ ПРИЙМАЛЬНІ

У минулому році до громадської приймальні звернулися 802 жителя округу, 546 з них – із письмовими зверненнями, і на всі були надані відповіді. Проведено 85 зустрічі з виборцями. З метою своєчасного вирішення проблем і швидкого реагування на поставлені жителями територій питання до проведення депутатських прийомів залучалися представники районних установ – держадміністрацій, комунальних служб, відділень Пенсійного фонду, центрів зайнятості. Плідна і тісна співпраця з органами місцевого самоврядування допомагає оперативно вирішувати проблеми місцевих громад – питання щодо ремонту дахів на будівлях соціальних об’єктів, питання відкриття нових автобусних маршрутів тощо.

Окрім колективних, багато надходить і особистих звернень – від прохань про працевлаштування громадян, отримання субсидій, перерахунку пенсій чи отримання страхових виплат до допомоги щодо патрулювання вулиць поліцією. У більшості звернень, що надійшли протягом 2018 року, містилося прохання про виділення матеріальної допомоги на лікування та соціально-побутові потреби. Допомогу отримали 262 людини. У той же час, я добиваюся прийняття законів, що підвищують розміри мінімальної заробітної плати та пенсій. Жодне звернення до громадської приймальні не залишається без уваги.

ЩАСЛИВЕ ДИТИНСТВО – ЗАПОРУКА УСПІШНОГО МАЙБУТНЬОГО

Від того, які якості сформуються у дитячому віці, залежить доля кожної людини, а отже – і майбутнє усієї країни. Велику увагу я приділяю всебічному культурному, фізичному і творчому розвитку дітей та юнацтва. Вже стало традицією організовувати активний літній відпочинок школярів на Азовському узбережжі, проводити культпоходи на циркові та театральні вистави.

Минулого року, під час літніх канікул, сотні дітей з міст та сіл округу побували у курортній Кирилівці. Метою цих екскурсій є не лише відпочинок та оздоровлення школярів у аквапарку «Острів скарбів», а ще й отримання нових знань та вражень під час відвідування вистави у дельфінарії. Ми запрошуємо у ці подорожі переважно тих малюків, які рідко виїжджають за межі рідного села, а отже не мають можливості бувати у незнайомих досі місцях, збагачуватися новими знаннями та власними враженнями. Це – діти з багатодітних та малозабезпечених родин, діти, батьки яких позбавлені батьківських прав, діти-сироти, діти учасників і ветеранів АТО, а також юні спортсмени, переможці шкільних олімпіад та творчих конкурсів.

А наприкінці 2018 року, напередодні зимових канікул, 250 дітей з усіх районів округу стали учасниками поїздки до обласного центру, де побували у театрі ім. В. Г. Магара, на виставі «Мауглі». Перед початком спектаклю вони разом зі Святим Миколаєм запалили вогні на новорічній ялинці.

У поїздку до Запоріжжя, на театральну виставу, ми запросили школярів із Василівського, Оріхівського, Кам’янсько-Дніпровського, Великобілозерського районів та міста Енергодара. Для багатьох з них це була винагорода за успіхи у навчанні, за досягнення у спорті, за активну участь у творчих гуртках. Були також і діти із малозабезпечених родин, для яких ця екскурсія стала справжнім дивом і найбажанішим та незабутнім новорічним подарунком.

До кожного свята – подарунки для малечі

1 вересня 2018 року у загальноосвітні школи 79-го округу вступили 2466 першокласників. Як і завжди, до цього дня ми підготували для них подарунки. Кожен першокласник отримав художньо оформлений розклад уроків та ростомір, який дозволить слідкувати за тим, як підростають з року в рік маленькі учні.

А у Степногірській загальноосвітній школі минулого вересня провели перший набір до футбольних команд. Одна з них для хлопчиків, друга – для дівчаток. Ми подарували юним футболістам комплект м’ячів, які допоможуть їм опанувати цю захоплюючу гру і стати у майбутньому справжніми майстрами.

Також поздоровили зі святом 8 Березня дівчаток із Василівської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату. Кожна з 62 вихованок інтернату отримала до свята солодкий подарунок, а головне – косметичний набір, до якого входять засоби догляду за волоссям. Окрім подарунків дівчаткам до жіночого свята, ми передали для всіх вихованців інтернату сучасні праски.

Привітали дітей і з Днем Святого Миколая. Сто м’ячів були вручені учням молодших класів, учасникам дитячих творчих колективів, юним спортсменам та переможцям новорічних конкурсів.

СПОРТИВНИЙ РОЗВИТОК ДІТЕЙ

Ще одним аспектом роботи з молоддю є створення належних умов для спортивного розвитку дітей та юнацтва. Протягом минулого року на території округу успішно втілювалася у життя наша програма, метою якої є підтримка дитячих спортивних закладів та пропаганда здорового способу життя серед учнівської молоді. Перш за все, ми вирішили зосередитися на підтримці наймасовішого виду спорту – футболу. Одним з пунктів цієї програми, який було успішно виконано минулого року, стало забезпечення загальноосвітніх та спортивних шкіл Василівського, Великобілозерського, Кам’янсько-Дніпровського, Оріхівського районів та міста Енергодара комплектами футбольних м’ячів. Ще один напрямок  – облаштування шкільних стадіонів та футбольних майданчиків. Перші сучасні футбольні поля зі штучним покриттям, на яких можна тренуватися за будь-якої погоди, вже з’явилися у містах та селах округу.

У школи округу було передано 1450 футбольних м’ячів, що дозволяє кожному школяреві мати можливість грати у найулюбленішу гру, покращувати свою фізичну підготовку, зміцнювати здоров’я.

Як член Виконкому Федерації футболу України та почесний президент благодійного фонду «Розвиток футболу України», я постійно надаю допомогу спортивним клубам свого округу та дитячим футбольним командам. У минулому році ми передали дитячим футбольним командам спортивну форму, комплекти якої отримали загальношкільна команда василівської гімназії «Сузір’я», дитяча футбольна команда «Темп ЗАЕС» із Енергодару та дитяча спортивна школа ФОК «Таврія».

Окрім того, для наших юних футболістів ми організували поїздки на футбольні матчі за участі грандів вітчизняного футболу. Так, 9 травня 2018 року дві сотні прихильників футболу із міст та сіл нашого округу побували у Дніпрі, на фіналі Кубка України з футболу, у якому зустрілися київське «Динамо» та «Шахтар». Для поїздки до Дніпра були запрошені, перш за все, молоді футболісти з Новодніпровки Кам’янсько-Дніпровського району, із Балок Василівського району, з Новотаврійського Оріхівського району, з Великої Білозерки, а також вихованці ДЮСШ з Енергодара та Василівки і ветеранська збірна Василівського району.

А 16 жовтня ще 100 юних футболістів із Василівки, Енергодара, Великої Білозерки, Оріхова, Малої Токмачки, Преображенки, Таврійського, Комишувахи, Водяного та Благовіщенки побували у Харкові, на матчі Ліги націй між національними збірними України та Чехії.

Також у 2018 році ми виступили ініціаторами участі дитячих футбольних команд нашого округу у престижних футбольних змаганнях.

У вересні з ініціативи Федерації футболу України у Харкові відбувся дитячий футбольний турнір на Кубок Президента України. Завдяки нашій допомозі участь у цих престижних змаганнях взяли команди «Таврія» із Василівки та «Темп ЗАЕС» з Енергодару. Футболісти з Енергодару посіли перше місце у своїй групі, і лише у фіналі поступилися харківській команді. Окрім срібних медалей, які кожному гравцю вручив Президент Петро Порошенко, команда «Темп» отримала ще й сертифікат на поїздку до Хорватії.

Підтримуємо ми й ветеранські футбольні команди, надаючи допомогу у проведенні  різноманітних змагань. Так, 21 квітня у Василівці відбувся турнір на Кубок народного депутата України Володимира Бандурова, участь у якому взяли команди ветеранів 45+. На поле вийшли футбольні команди із Василівського та Оріхівського районів, а також з міста Енергодара.

Опікуючись розвитком футболу як наймасовішої спортивної гри, ми не полишаємо поза увагою й інші види спорту. Наша команда допомогла студентці Оріхівського коледжу Таврійського державного агротехнологічного університету Марії Рабош, яка займається гирьовим спортом, успішно виступити на чемпіонаті світу з гирьового спорту серед студентів у Словенії. І Марія Рабош використала свій шанс –  здобула «золото» чемпіонату світу. Тендітна на перший погляд дівчинка вижала пудову гирю 175 разів!

Із задоволенням підтримали проведення у Василівці свята велоспорту. На запрошення василівських ентузіастів у «Велодні» взяли участь численні шанувальники велоспорту з Дніпрорудного, Мелітополя, Кам’янки-Дніпровської, Енергодара, Нікополя та Запоріжжя.

А молодь Оріхова захоплюється пляжним волейболом. Минулого літа у місті проходив ювілейний, десятий турнір з пляжного волейболу «Конка». Переможці турніру отримали грошові нагороди від нашої команди.

ПРИДБАННЯ ШКІЛЬНИХ АВТОБУСІВ

У 2018 році ми продовжили програму придбання нових автобусів для сільських шкіл.  Так, нові автобуси «Еталон» з’явилися у  Підгірненській об’єднаній громаді Василівського району та Комишуваській громаді Оріхівського району. На сьогодні у 532 населених пунктах області до 341 школи підвозять 11,7 тисячі учнів. Наразі в регіоні придбано понад 200 шкільних автобусів. Для того, щоб оновити автобусний парк та розвантажити деякі маршрути у сільській місцевості, необхідно придбати ще близько 70 шкільних автобусів.

РОЗВИТОК МЕДИЦИНИ

Велику увагу наша команда приділяє розвитку медичних закладів нашого округу. Під час проведення реформи цієї галузі наші медики стикаються з багатьма проблемами. З огляду на це, у 2018 році я намагався відвідати якомога більшу кількість лікарень та медичних амбулаторій, зустрітися з медиками, дізнатися про основні проблеми, що їх турбують. І ці зустрічі не були даремними. Як результат, було сформовано та затверджено перелік об’єктів, які планується збудувати в області за рахунок субвенції з державного бюджету. Це 17 закладів охорони здоров’я. чотири з яких будуть побудовані у нашому окрузі. Це –  амбулаторії монопрактики у с. Кам’янське Василівського району, у с. Широке Василівського району, у Великій Знам’янці Кам’янсько-Дніпровського району, амбулаторія групової практики у с. Приморське Василівського району.

Великої перемоги ми добилися у Енергодарі, відкривши у 2018 році відділення гемодіалізу на базі медико-санітарної частини №1. Ця подія стала визначною перш за все для сотень людей, здоров’я і навіть життя яких напряму залежить від вчасного та ефективного проведення цієї медичної процедури. Відтепер для проходження гемодіалізу вони не повинні діставатися обласного центру і можуть отримувати цю медичну послугу безпосередньо у рідному місті. Про високий рівень новоствореного відділення красномовно свідчить розмір коштів, витрачених на його облаштування, – 12 млн. гривень. У новому відділенні встановлено найсучасніше в області обладнання, яке забезпечить високу якість послуг для людей з хронічною нирковою недостатністю. Завдяки одночасній роботі дев’яти апаратів процедуру гемодіалізу можуть проходити до 20 пацієнтів на добу.

Відновлення зупинок приміського поїзда «Запоріжжя-Пологи-Бердянськ» на станціях Кирпотине, Фісаки та Мала Токмачка

Транспортне питання залишається одним з найактуальніших для мешканців нашого округу. Так, влітку 2018 року до мене звернулися Комишуваська та Благовіщенська об’єднані громади Оріхівського району з проханням відновити зупинки залізничного транспорту на станціях, якими користуються мешканці цих громад.

У нас вже є досвід допомоги у відновленні зупинок на станціях Придніпровської залізниці. Так, у 2013 році завдяки нашому втручанню було відновлено зупинку електропоїздів на станції «1134 кілометр» у Василівському районі, поблизу села Приморське. От і цього разу, отримавши листи про допомогу від громад, я відразу звернувся до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та до правління ПАТ «Укрзалізниця» з вимогою захистити інтереси людей та відновити зупинку залізничного транспорту.

В результаті спільних з об’єднаними громадами дій «Укрзалізниця» відновила зупинки приміського поїзду сполученням Запоріжжя-Пологи-Бердянськ на шляху його прямування з 16 серпня 2018 року. Проблема транспортного забезпечення вирішилася в інтересах людей.

Нові авто для енергодарських поліцейських

Завдяки нашій плідній співпраці з керівництвом національної поліції у Запорізькій області влітку отримав поповнення свого автопарку Енергодарський міський відділ національної поліції – п’ять сучасних автомобілів «Рено». Всі новенькі авто оснащені усіма необхідними засобами для ефективного патрулювання вулиць міста, що зробить більш оперативним та результативним забезпечення порядку в Енергодарі.

Нові водопроводи

Безперебійне водопостачання – це питання першочергової важливості для жителів багатьох населених пунктів області. Найактуальнішим воно є і в нашому окрузі. Проведення водопроводів до наших сіл – це одне з моїх передвиборчих зобов’язань. У 2018 році разом з громадами та обласною владою ми змогли пустити воду по новозбудованій гілці водопостачання та водовідведення у Степногірську. Будівництво цього водопроводу від с. Лобкове до с. Кам’янське розпочалося ще у 2016 році. Введена в експлуатацію гілка дозволяє забезпечити питною водою понад 5 тис. жителів Степногірська та близько 500 жителів села Кам’янське. Загалом, за останні три роки на території Василівського району було введено в експлуатацію три нових водогони, проведено понад 20 масштабних реконструкцій існуючих водопровідних мереж (понад 10 км), оновлено устаткування місцевих цехів, зокрема, придбано нове технологічне обладнання – 50 насосів та чотири вакуумні автомобілі.

Також у 2018 році нам вдалося повернути водопостачання жителям сіл Вільне та Кирпотине у Оріхівському районі.

Проведення толоки

Чотири роки тому ми ініціювали відтворення вікової традиції українців – напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці збиратися всією громадою на велику толоку і разом наводити лад на вулицях та у дворах. Цю ініціативу підтримали тоді у 50 населених пунктах Оріхівського, Василівського, Кам’янсько-Дніпровського, Великобілозерського районів та у місті Енергодарі. Відтоді щороку тисячі жителів сіл і міст напередодні великого православного свята прибирають вулиці і двори, розчищають стихійні звалища, садять дерева, фарбують огорожі та лавки у парках. Цю традицію було продовжено й у 2018 році.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *