Володимир Бандуров

Володимир Бандуров оглянув унікальний комплекс Запорізької АЕС з переробки радіоактивних відходів

2019 > Март > 05

Рубрики Работа в округе.
Постоянный адрес записи.

This post is also available in: Украинский

5 березня народний депутат Володимир Бандуров спільно з депутатом Запорізької обласної ради Катериною Луценко та мером Енергодара Павлом Музикою відвідав Запорізьку атомну електростанцію, де познайомився з принципом роботи унікального комплексу з переробки радіоактивних відходів. Цей комплекс було побудовано та оснащено спільно з Євросоюзом, який профінансував третину його вартості. Комплекс був зданий в експлуатацію наприкінці минулого року і не має аналогів в Україні.

Завдання комплексу з переробки радіоактивних відходів полягає, перш за все, у підвищенні рівня безпеки експлуатації  ЗАЕС у відповідності до світових стандартів. Робота комплексу передбачає процедуру фільтрування та пресування кінцевих продуктів, що утворилися внаслідок роботи атомних реакторів. Ці відходи накопичувалися на станції протягом усього періоду її діяльності – упродовж 30 років – і з часом стали займати площу всіх трьох сховищ атомної станції. Тепер же, після здачі у експлуатацію комплексу, радіоактивні відходи внаслідок вторинної переробки займатимуть набагато менший об’єм, що вивільнить площі для зберігання наступних відходів роботи реакторів АЕС.

Але важливість процесу переробки полягає і ще у одному. Внаслідок процесу переробки радіоактивні відходи повністю відповідатимуть світовим критеріям безпеки, що дозволить вивозити їх за межі Запорізької АЕС, на територію компактного сховища «Вектор», розташованого у Чорнобильській зоні.

Як розповіли народному депутату заступник генерального директора ЗАЕС Юрій Кульба та провідні спеціалісти комплексу з переробки радіоактивних відходів, робота з підготовки проекту та його втілення тривала ще з 2005 року. Споруда будувалася паралельно з монтажем устаткування. Тендер на поставку обладнання виграли провідні європейські компанії, які й проводили доставку установок та пуско-налагоджувальні роботи. Складовою  проекту є також сучасне обладнання, яке цілодобово проводить моніторинг викидів, що також гарантує безпеку роботи Запорізької АЕС.

Примітно, що робота комплексу з переробки радіоактивних відходів практично повністю автоматизована та комп’ютеризована, роботою всіх агрегатів керують висококваліфіковані  спеціалісти, які пройшли спеціальну підготовку.

Володимир Бандуров як голова парламентського підкомітету з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки дав високу оцінку роботі Запорізької АЕС і пообіцяв атомникам і надалі активно підтримувати їх на законодавчому рівні.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *