Володимир Бандуров

Володимир Бандуров продовжує захищати на законодавчому рівні інтереси жителів свого виборчого округу

2019 > Март > 13

Рубрики Законодательные инициативы, Работа в комитете Верховной Рады.
Постоянный адрес записи.

This post is also available in: Украинский

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, розроблений головою підкомітету з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки Володимиром Бандуровим у співпраці з іншими народними депутатами. Запропоновані у цьому документі зміни до Державного бюджету на 2019 рік передбачають продовження фінансування у повному обсязі статті бюджету щодо компенсації ризику населення, яке проживає на території розміщення ядерних установок. Згідно з українським законодавством, місцеві громади, у тому числі Кам’янсько-Дніпровського, Великобілозерського, частини Василівського районів та міста Енергодара, мають отримувати соціально-економічну компенсацію від сусідства з атомними електростанціями. Права людей на додаткове фінансування і покликаний захистити законопроект Володимира Бандурова.

За рахунок коштів «атомної» субвенції у містах та селах, розташованих у 30-кілометровій зоні спостереження АЕС, проводиться реконструкція соціальних об’єктів – капітальний та поточний ремонти закладів освіти, охорони здоров’я, культури та спорту, освітлення вулиць, прокладення водогонів, ремонт доріг, проведення культурних, освітніх та оздоровчих заходів для населення.

Проте, Законом «Про Державний бюджет України на 2019 рік» фактично припиняється фінансування субвенції населенню, яке проживає у 30-кілометровій зоні спостереження, і це входить у протиріччя з українським законодавством.

Окрім того, надходження від збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, становлять 425 731,5 тис. гривень. У той же час, у витратній частині Держбюджету на поточний рік передбачено на ці заходи усього 137 499,5 тис. грн., що становить лише 33% від збору. Тобто, фактично створюється невідповідність дохідної та видаткової частин бюджету на 2019 рік та обмежується фінансування «атомної» субвенції.

У розробленому Володимиром Бандуровим законопроекті пропонується ліквідувати цю невідповідність, а головне – забезпечити продовження фінансування у повному обсязі соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження.

Прийняття парламентом цього законопроекту та його реалізація дозволить і надалі проводити заплановані місцевими громадами соціальні проекти, у тому числі ремонт шкіл, дитячих садків, лікарень, тобто – сприятиме покращенню умов життя людей на цих територіях.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *