Володимир Бандуров

Розширення українсько-китайського партнерства сприяє розвитку вітчизняної атомної енергетики

2019 > Март > 18

Рубрики Работа в комитете Верховной Рады.
Постоянный адрес записи.

This post is also available in: Украинский

Народний депутат Володимир Бандуров взяв участь у роботі «круглого столу», який пройшов 18 березня у Києві за ініціативою Української асоціації Шовкового шляху «Silk Link». Тема «круглого столу» – «Потенціал співробітництва з китайськими освітніми установами та державними компаніями в галузі атомної енергетики. Питання підготовки професійних кадрів». Під час зустрічі з китайськими партнерами, серед яких були представники провідних профільних наукових та державних установ Китаю, сторони обговорили спільну зацікавленість у підготовці кваліфікованих спеціалістів для атомної галузі і намітили шляхи подальшої співпраці двох держав у цьому напрямку.

Рухаючись в напрямку Євросоюзу, Україна розширює співпрацю із західними партнерами у багатьох галузях науки та економіки, що сприяє набуттю потужного потенціалу для розвитку та модернізації вітчизняної промисловості. Проте, рух у цьому напрямку не виключає співпраці з іншими потужними державами, які мають розвинену економіку і високий рівень росту ВВП. Перш за все – з Китайською Народною Республікою.

Українсько-китайське партнерство, як зазначили учасники «круглого столу, розширює можливості для виходу українських наукових закладів, вітчизняних державних компаній та бізнесу на якісно новий рівень, відкриває перед нашою країною перспективні світові ринки і створює належні умови для ділових контактів на міжнародній арені. Значною частиною цих зв’язків є партнерські взаємовідносини між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, комітетом Верховної ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки і китайськими національними профільними компаніями.

Серед основних питань, які стали предметом обговорення під час «круглого столу», було, перш за все, створення належних умов для навчання студентів в Україні та КНР за спеціальностями, пов’язаними з розвитком атомної енергетики, а також – сучасний стан забезпечення кваліфікованими кадрами галузі атомної енергетики України і перспективи на майбутнє.

Паралельно з просуванням України на світовій арені потрібно також вирішувати першочергові завдання, необхідні для ефективного функціонування вітчизняної  атомної промисловості, переконаний голова парламентського підкомітету з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки Володимир Бандуров.

Однією з основних проблем галузі, які потрібно вирішувати вже сьогодні, вважає депутат, є соціальні проблеми робітників вітчизняних АЕС. Безпечна та надійна експлуатація ядерних блоків залежить не лише від поточного стану обладнання АЕС, а й від забезпечення персоналу належними умовами, включаючи умови оплати праці, відпочинку, підвищення кваліфікації. Саме тому, на думку Володимира Бандурова, терміново необхідно вирішувати на законодавчому рівні питання підвищення заробітних плат для робітників АЕС, щоб не допустити відтоку професійних вітчизняних кадрів туди, де більше платять.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *