Володимир Бандуров

Рада ухвалила закон про реформу зеленої енергетики

2019 > Апрель > 26

Рубрики Законодательные инициативы.
Постоянный адрес записи.

This post is also available in: Украинский

Вчора, у Чистий четвер, Верховна Рада України ухвалила важливий законопроект щодо розвитку чистої відновлюваної енергетики.

«Нова система підтримки, запропонована у цьому законопроекті, повинна дати новий імпульс розвитку «зеленої» енергетики в Україні шляхом залучення інвестицій та створення робочих місць, збалансувати інтереси споживачів електричної енергії та інших учасників ринку, а головне – зменшити фінансове навантаження на кінцеву ціну електричної енергії», – переконаний народний депутат Володимир Бандуров, який взяв активну участь у розробці законопроекту.

Прийняття закону – це результат колективної роботи депутатів, бізнесу, уряду, ринку, міжнародних організацій та експертів, яка продовжувалася більше року.

Законопроект підтримали 251 нардеп. Ним передбачається проведення аукціонів з розподілу квоти держпідтримки проектам відновлюваної енергетики. Документом пропонується, щоб перші аукціони і розподіл відповідної квоти проводилися вже у 2020 році.

Також з наступного року знижується чинний “зелений” тариф для сонячних та вітрових електростанцій, що здешевить вартість “зеленої” електроенергії для кінцевих споживачів, оскільки виробники пропонуватимуть на аукціонах за “зелену” електроенергію найнижчу ціну і конкуруватимуть між собою, що дозволить встановити реальну, справедливу ринкову ціну на “чисту” електроенергію.

Окрім того, в ухваленій правці до законопроекту, яка була подана народним депутатом України Володимиром Бандуровим, з ДП «НАЕК «Енергоатом» знімаються зобов’язання з підтримки “зеленої” енергетики, які до цього були покладені державою на НАЕК, що дозволить підприємству заощаджувати щороку близько 15 млрд. грн. та слугуватиме подальшому розвитку атомної генерації.

Рухаючись далі у цьому напрямку, розвиваємо «зелену» енергетику, зменшуючи ціну на чисту енергію та формуючи енергетичну безпеку України.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *