Володимир Бандуров

Двісті школярів із Оріхівського району навчилися правильно грати у футбол

2019 > Май > 15

Рубрики Работа в округе.
Постоянный адрес записи.

This post is also available in: Украинский

Протягом п’яти днів тривають у Оріхові «Відкриті уроки футболу», які проводить Федерація футболу України в рамках великого міжнародного проекту. За розробленою за участі народного депутата, члена Виконкому Футбольної федерації України Володимира Бандурова програмою тренери-волонтери навчають учнів із 12 загальноосвітніх шкіл Оріхівського району правильно грати у футбол. Тренери діляться з дітьми секретами майстерності, пропагують здоровий спосіб життя, виховують любов до спорту. За словами координатора проекту «Відкриті уроки футболу» Євгена Столітенка, на ці уроки залучаються, перш за все, діти, які не відвідують спортивні секції. І головна мета організаторів цього масштабного всеукраїнського проекту – провести навчання так, щоб діти захотіли займатися футболом чи іншим видом спорту, щоб росли сильними, здоровими та витривалими.

Протягом перших двох днів, 13 та 14 травня, на міському стадіоні Оріхова проводилися «Відкриті уроки футболу». Хлопчики та дівчатка опановували прийоми гри у футбол, наполегливо тренувалися, а також брали участь у заняттях з дитячим психологом та співробітником поліції, які навчали дітей правильному спілкуванню між собою та поводженню на вулиці і у громадських місцях.

А 15 травня дітям дозволили вийти на футбольне поле вже не у якості учнів, а у якості членів футбольної команди. Всіх учасників спортивного заходу тренери розділили на команди і провели між ними товариські зустрічі. Як зізналися після гри більшість дітлахів, на уроках футболу вони зрозуміли, як саме треба грати, як поводитися з м’ячем, атакувати і забивати голи. У футбол вони грали й раніше, але лише завдяки урокам майстерності відчули справжній смак змагання, по-новому відкрили для себе цю улюблену гру.

Багато нового дали «Відкриті уроки футболу» і тренерам. Ось що говорить з цього приводу Василь Сабалдашний, вчитель фізкультури НВК «Основа» із села Преображенка:

– Готуючись до участі у цьому заході, ми пройшли тренінги, які виявилися дуже корисними для нас. Я, наприклад, відкрив багато нового для себе. Дізнався, як правильно спілкуватися з дітьми різного віку, як налагодити контакт з кожним підлітком, як організувати взаємодію між дітьми. Ці знання мені знадобляться і на уроках фізкультури. Вже бачу, що діти почали більше поважати один одного, більше спілкуватися між собою. Нам роздали також методичні матеріали, вони дуже грамотно написані і дійсно допомогли мені на уроках і тренуваннях з футболу. Хотілось би, щоб таких заходів було більше.

А після серії товариських зустрічей між новоствореними футбольними командами на дітей чекав ще один сюрприз. На стадіоні з’явився поліцейський автомобіль, керований екіпажем патрульної поліції. Поліцейські познайомили дітей із своїми службовими обов’язками, розповіли про свої непрості будні, продемонстрували екіпіровку – бронежилети, каски, рацію і навіть табельну зброю. І дозволили всім бажаючим оглянути патрульний автомобіль зсередини. На дітей це справило велике враження, адже більшість з них бачили патрульних так близько вперше в житті.

– Мені дуже сподобався бронежилет і каска, але найбільше нас усіх вразив автомат Калашникова, – розповідає Ваня Майор із села Таврійське. – Це все обладнання досить важке, і патрульним непросто його носити, але ж поліція нас захищає! Мені тут все дуже сподобалося! На уроках футболу нам розказували, які є удари по м’ячу, як треба бити внутрішньо, як зовнішньо, як виконувати удар у падінні і забивати головою. Найбільше сподобалося, як ми вчилися били по воротах різними ударами. Я і попадав, і промазував, а одного разу в штангу попав. Тепер, коли вдома гратиму у футбол з товаришами, мабуть, зможу всіх обіграти!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *