Володимир Бандуров

Володимир Бандуров зустрівся з аграріями Василівського району, яких перш за все хвилює питання ринку землі

2019 > Июнь > 11

Рубрики Без рубрики.
Постоянный адрес записи.

This post is also available in: Украинский

Згідно плану своєї роботи у 79-му виборчому окрузі народний депутат Володимир Бандуров 11 червня відвідав Степногірськ. Провів робочі зустрічі з керівництвом громади, поспілкувався з медичними працівниками та педагогічними колективами навчально-виховних закладів селища. Відзвітував перед ними про свою депутатську діяльність за п’ять років, поділився планами на майбутнє щодо покращення соціальної сфери і Степногірська, і Василівського району у цілому. Ще одну зустріч провів Володимир Бандуров з василівськими аграріями. І головним питанням, яке поставили фермери перед депутатом, було питання землі. Чого чекати аграріям, якщо буде знято мораторій на продаж землі, який наразі діє в Україні? Чи не скуплять землю великі агрохолдинги? Чи буде у селян можливість вільно працювати на власній землі? Володимир Бандуров висловив свою думку щодо питань, які турбують аграріїв.

Значна частка земель сільськогосподарського призначення знаходиться у державній власності, інша – належить людям, які володіють земельним паєм та здають його у оренду фермерським господарствам. Люди бояться ринку землі, і це правда, зазначив депутат. Оскільки вони живуть у селах в основному завдяки паям. Це – гарантія доходу, адже за 5 останніх років рентна плата за паї зросла.

– В той же час, – додав Володимир Бандуров, – мораторій на землю стримує приплив інвестицій в аграрний сектор. В умовах неповноцінного обігу землі важче залучити великий капітал у розвиток галузі. Але, на мою думку, доки в Україні, в її економіці не наступить стабільність, знімати мораторій на продаж землі передчасно. Це може спричинити скупку значних земельних площ фінансово-промисловими групами і олігархами. Тож замість розвитку села це призведе до обезземелення людей, у них не буде за що годувати сім’ї. Цього не можна допустити!

Окрім того, вважає депутат, необхідно надавати державну підтримку не великим агрохолдингам, а малим та середнім фермерським господарствам. Добитися запровадження прозорого оподаткування аграрного сектору, коли податки сплачуються з одного гектара ріллі з урахуванням природно-кліматичних умов. А саме наш регіон знаходиться у зоні ризикованого землеробства.

Тобто, спочатку необхідно створити умови як для інвесторів, так і для людей, які працюють на землі, а вже потім думати про ринок. Інвестор повинен отримати якісний інструмент інвестування, а селянин-господар не повинен втратити можливість розпоряджатися своєю землею. Повинні бути державні гарантії, діалог між тими, хто працює на землі, і тими, хто має намір інвестувати.

Окремо зупинився депутат на створенні належної інфраструктури на селі. Якщо сільська молодь не буде забезпечена гідними умовами праці, гідною заробітною платою і комфортними умовами проживання, ми можемо втратити найбільш розвинену в Україні галузь. Сільське господарство має вікові традиції, і одним із першочергових своїх завдань як депутата Володимир Бандуров вважає відстоювання в українському парламенті інтересів аграріїв, які вже двічі обирали його від свого округу до Верховної Ради.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *