Володимир Бандуров

Чому не радіють новим амбулаторіям жителі сіл Василівського району?

2019 > Июнь > 12

Рубрики Работа в округе.
Постоянный адрес записи.

This post is also available in: Украинский

11 червня народний депутат Володимир Бандуров оглянув будівництво нових амбулаторій сімейної медицини, що незабаром мають відкритися у селах Кам’янське, Приморське та Широке Василівського району. Будівництво, констатував депутат, йде доволі оперативно. Щоправда, якщо у Широкому підрядники вже приступили до виконання внутрішніх робіт, то у Кам’янському та Широкому лише зводять покрівлю. Проте, не це тривожить колективи сільських амбулаторій. Здавалося б, і медики, і жителі усіх трьох сіл мали б радіти, адже скоро у них з’явиться сучасна клініка, у якій будуть всі умови для ефективного надання медичної допомоги. Але, як виявилося, ситуація виглядає дещо по-іншому. Про те, що саме хвилює людей і чим вони розчаровані, медичні працівники цих закладів, які зараз приймають пацієнтів у старих приміщеннях і зі старим обладнанням, розповіли Володимиру Бандурову. І попросили допомоги.

Як ми свого часу інформували, на початку поточного року департамент охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації повідомив, що в регіоні за рахунок субвенції з державного бюджету буде побудовано 17 установ охорони здоров’я. У тому числі, і три амбулаторії у Василівському районі. Було проведено тендер на виконання робіт, і розпочалося будівництво. Але, як на сьогодні стало відомо медичним колективам цих амбулаторій, кошти були виділені лише на спорудження самих будівель. Ні на медичне обладнання, ні на меблі, ні на підключення до мережі водопостачання, електромережі та Інтернету не передбачено жодної копійки. Як і на благоустрій прилеглої території. Тобто, ось вам пустий будинок, а далі робіть, що хочете!

З цими проблемами медики і звернулися до Володимира Бандурова. Ситуація виглядає непростою, констатував депутат. Але й погодився з тим, що нова амбулаторія має бути дійсно новою – із сучасним діагностичним обладнанням, необхідними медичними інструментами, зі зручними та пристосованими меблями, нарешті – із можливістю виходу в мережу Інтернету (що, до речі, передбачено медичною реформою).

З огляду на це депутат має намір провести консультації з районною владою, звернутися до колег із обласної ради і спільними зусиллями знайти кошти на завершення цього вкрай важливого для сільських жителів проекту.

ДОВІДКОВО

23 квітня на офіційному сайті Запорізької облдержадміністрації була розміщена наступна інформація: «…За даними департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, на виконання заходів передбачено орієнтовний обсяг фінансування у 2019 році:

– забезпечення сучасним медичним обладнанням та устаткуванням амбулаторій, що будуються у закладах охорони здоров’я у сільській місцевості – 25млн. 59,99 тис. грн. (з них 2 505,99 тис. грн. сума співфінансування)…».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *